Výborných výsledků dosáhli také v halových lezeckých závodech. V pětidílném seriálu závodů pro mládež Tendon Cup, který probíhá na umělých stěnách po celé Moravě, vystoupili členové oddílu na „bednu“ nejednou.

V únoru se v Olomouci postavil na bronzový stupínek Tomáš Mravec a čtvrté místo obsadil Vojtěch Ličko. V Pustiměři vybojoval Tomáš Mravec znovu třetí pozici. Čtvrtou příčku zde obsadil Jakub Tihelka.

V Orlové byli nejúspěšnější bronzový Tomáš Mravec a pátí Jakub Tihelka a Vojtěch Ličko. S totožným výsledkem se vrátili ze závodu v Jeseníku.

Finále Tendon Cupu se konalo 10. listopadu v Břeclavi. Zde získal bronzovou trofej v celkovém pořadí Tomáš Mravec. Kromě Tendon Cupu naši borci nechyběli ani na dalších závodech.

V celostátní konkurenci se prosadil Daniel Kreutz, který obsadil v červnu v Českém poháru v Příboře druhé místo, bronzovou příčku pak získali Miroslav Morbitzer a Magdalena Ondrušáková.

Velkým úspěchem bylo také třetí místo Jakuba Tihelky a čtvrtá pozice Miroslava Morbitzera na Mistrovství České republiky v Praze. Jakub Tihelka se spolu s Eliškou Mencovou v červnu zúčastnili závodu v extrémních sportech v Opavě.

Kromě lezení na skále zde musí závodníci zvládnout běh, orientaci, jízdu na horském kole a jízdu na lodi. Z tohoto náročného závodu si oba mladí horolezci dovezli nejcennější kovy.

V září se tato dvojice zúčastnila dalšího závodu v extrémních sportech. Z Českého poháru mládeže v Survivalu v Trutnově si Mencová s Tihelkou dovezli druhé místo.

Největší úspěchy však zaznamenali mladí lezci na již devátém ročníku Vánočního poháru, který se konal na domácí stěně v Lipníku.

V jednotlivých věkových kategoriích zde získali Tomáš Mravec, Jakub Tihelka, Vojtěch Ličko, Lukáš Mužík, Michaela Morbitzerová a Eva Debnárová zlaté medaile, Daniel Kreutz, Kristýna Lauschová a Petra Žáková stříbrné ocenění a Václev Repál, Alžběta Švagerková s Michaelou Jaškovou bronz.

Vánoční pohár proběhl v prosinci také v Pustiměři, kde se bronzovým úspěchem uvedl Vojtěch Ličko. Letos poprvé se lipenští lezci zúčastnili závodu O pohár Centra sportu ve Vsetíně. David Moštek, Vojta Ličko i Michaela Morbitzerová si odtud odvezli první místa.

Poslední závod v sezoně, oblíbený Příborský pavouk, proběhl 29. prosince. V loňském roce zde první místo vybojoval Miroslav Morbitzer, letos se umístil na druhé příčce. Michaela Morbitzerová a Jakub Tihelka skončili bronzoví.

V příštím roce se lipničtí horolezci mohou těšit na víkendové akce a soustředění v Blatinách, v Malém Rabštejně, v Adršpašských skalách, v Čertových skalách u Lidečka, v Černotíně a ve Štramberku. Starší horolezci se v příštím roce zúčastní také zimního přechodu Tater.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika

(red)