Obě se přestavily ve vrhačských disciplínách. Dorostenka Kateřina Kasparová reprezentovala v hodu oštěpem, juniorka Barbora Odstrčilová házela diskem.

Kateřina Kasparová byla před MČR v celorepublikových tabulkách v hodu oštěpem patnáctá dorostenek a patnáctý výkon (39,99 m z družstev dorostenek v Ostravě) měla také z 16 vybraných závodnic. To se tak často nestává, aby se na MČR v disciplíně představili opravdu všichni závodníci z čela tabulek.

Konkurence tedy byla opravdu obrovská, počasí v neděli horké a slunečné. Kasparové vyšel velmi pěkně už úvodní pokus (39,77 m), ve druhém ovšem předvedla parádu a výkonem 41,68 m se na chvíli ocitla na třetím místě. Avšak ne na dlouho, ve třetí sérii se závodnice houfem začaly zlepšovat, Kasparová předvedla ve třetí sérii 39,94 m, a pořadím se postupně propadla až na deváté místo a do užšího finále se tak těsně neprobojovala.

Každopádně si ale vysloužila obrovskou pochvalu, jak za umístění, tak především za předvedený výkon. Pro Kasparovou to bylo poslední mistrovství republiky s pětisetgamovým náčiním, příští rok už přechází do juniorek a bude mít tak oštěp o 100 gramů těžší. I s tím si však umí poradit, jak předvádív lize.

Odstrčilová dvanáctá

Barbora Odstrčilová při hodu diskem.Barbora Odstrčilová při hodu diskem.Zdroj: Roman Odstrčil

Barbora Odstrčilová je juniorka teprve prvním rokem. Na MČR juniorek v hodu diskem se probojovala výkonem 32,45 m až jako poslední náhradnice, měla tedy 16. výkon. Počasí v sobotním odpoledni atletice zrovna nepřálo, Prahou se prohnalo asi deset bouřek, poslední i s kroupami.

V deštivém počasí na mokrém kruhu si Odstrčilová však dokázala poradit hned s úvodním pokusem, kilogramový disk poslala do vzdálenosti 32,85 m. Ještě lépe si však vedla ve druhé sérii, kde předvedla osobní rekord 33,33 m. Ve třetí sérii zaznamenala nezdařený pokus a celkově obsadila výborné dvanácté místo. I jí patřila velká gratulace k předvedenému výkonu i umístění.

Obě hranické závodnice předvedly při vrcholu sezóny osobní rekordy a proti papírovým předpokladům si výrazně polepšily.

Autorka: Klára Úlehlová