Tím se stal hranický rodák Adam Hladík, který se do Hranic vrátil po svém působení v brněnském Olympus teamu.

„Adam, kromě studia medicíny na vysoké škole, mladé svěřence z BMX Dracing ve svém volném čase také trénuje. A podle dosažených výsledků mu i to jde dobře,“ uvedl předseda BMX Dracing Teamu Hranice Miloš Molnár.

BMX Dracing Team Hranice na mistrovství České republiky 2023.BMX Dracing Team Hranice na mistrovství České republiky 2023. Adam Hladík na nejvyšším stupínku.Zdroj: BMX Dracing Team

Bronz pro Dreiseitlovou

Nejlepšího umístění dosáhla Petra Dreiseitlová, která dovezla třetí místo z kategorie B11. Ve stejné kategorii závodil i Max Molnár, který i přes zdravotní indispozici bojoval do poslední chvíle o finále a vyjel krásné 12. místo.

Nechyběl ani Adam Drábek, který skončil osmnáctý. Stejně starý Karol Kubík má slovenské občanství, zúčastnil se tedy ve stejném termínu mistrovství Slovenska a ve spojené kategorii B11/B12 si také dojel pro bronz.

V kategorii o rok mladších jezdců B10 dosáhl na čtvrtou příčku Miroslav Dreiseitl, když mu stupínek vítězů unikl o méně než jednu desetinu sekundy. Ve finále ho podpořil i týmový kamarád Jirka Kelar, který dojel osmý.

Ještě o rok mladší Alex Molnár v B9 bojoval do poslední chvíle o lepší umístění, ale silně obsazené rozjížďky ho pustily pouze na 34. místo.

VIDEO: Bronzová jízda Petry Dreiseitlové:

Zdroj: Youtube

Cruisery a družstva

Na MČR se jela i kategorie 24palcových kol, tzv. cruiserů. V kategorii 40+ spojené s kategorií 30 – 39 jelo celkem 33 závodníků. Petr Dreiseitl obsadil čtrnáctou a Miloš Molnár 23. příčku.

Druhý den pokračovalo mistrovství republiky závody družstev, těch bylo celkem 78. Družstvo Dracing A ve složení Petra, Miroslav a Petr Dreiseitlovi doplnil Karol Kubík a ve velké konkurenci vybojovalo vynikající 13. místo.

Družstvu B citelně chyběl Max Molnár. Adam Drábek, Jiří Kelar a Alex a Miloš Molnárovi přesto obsadili solidní 44. místo.

Petra a Miroslav Dreiseitlovi po krátkém oddychu odjíždějí reprezentovat na mistrovství Evropy BMX do Francie.