Karty jsou jasně rozdané, velkým favoritem utkání jsou domácí Cementáři, tým Tatranu zase bude chtít překvapit.

„Každá domácí ztráta by teď pro nás byla katastrofální," uvědomuje si hranický trenér Libor Hrabal. Obhájci extraligového stříbra jsou momentálně až na sedmé příčce tabulky a toto umístění chtějí do konce základní části vylepšit. Hranice mají velkou výhodou v tom, že až na dvě výjimky hrají všechny zápasy na domácí palubovce.

„Zápasy doma musíme všechny zvládnout a pokusit se něco přivézt i z venku. S výhrou v Přerově samozřejmě musíme počítat, protože tam bodují všichni. Nějaký ten bod se pokusíme získat i v Plzni," kalkuluje kouč Hrabal.

Litovelský Tatran je po šestnácti extraligových kolech předposlední a jeho hlavním cílem bude udržet nejvyšší soutěž i pro příští sezonu.

„Pro nás je závěr základní části vlastně už takovou přípravou na play-out a takhle to bereme," prohlásil trenér Lubomír Krejčíř.

„Do Hranic pojedeme s vědomím, že jsme v přípravě v rámci možností odvedli maximum a ani ty výsledky nebyly špatné," doplnil litovelský lodivod.

Hranice už jeden soutěžení zápas v letošním kalendářním roce odehrály. Na domácí palubovce přehrály KP Brno a postoupily do semifinále českého poháru. Nebyl u toho nemocný brankář Josef Kučerka, ani tvůrce hry Viktor Hastík. V pohárovém utkání si drobné komplikace s kotníkem navíc přivodil i Petr Magrla. Hastík s Kučerkou už ale během týdne trénovali, takže jejich start proti Litovli rozhodně není vyloučený. Naopak návrat Martina Stržínka na palubovku zatím není na pořadu dne.

„Nesmíme to uspěchat, uvidíme, třeba stihne play-off," věří trenér Hrabal.

Litovel se v Hranicích představí bez potrestaného Josefa Pohlmanna, během zimní přípravy se navíc zranil nejlepší střelec Matěj Konšel, jenž je kvůli poranění prstu omezen v tréninku.

„Matěj na devadesát devět procent hrát nebude," hlásil kouč Krejčíř.

První vzájemný zápas na litovelské palubovce vyhrály v bouřlivé kulise Hranice 29:23. I nedělní odveta by mohla nabídnout vzrušující utkání.

„Litovel nám přijede oplatit porážku z domácího zápasu. Emoce byly tenkrát a možná budou i teď. Uvidíme taky, kolik přijede fanoušků z Litovle. My se ale těmito věcmi nesmíme rozptylovat a musíme se soustředit na vlastní výkon," říká hranický kouč Hrabal.

Jeho protějšek naopak žádné vyhrocenější utkání neočekává. „Oba týmy mají jiné ambice, takže k tomu, aby byly v utkání emoce, nevidíme sebemenší důvod," dodal trenér Lubomír Krejčíř.

Zápas mezi Cementem Hranice a Tatranem Litovel se hraje v neděli od 10.30.