TJ Sigma Hranice – BK Olomouc 71:66 (38:36) pp

Už při samotném rozcvičování týmů a nástupu na hřiště bylo všem jasné, že na straně Olomouce bude jak výhoda výšková, tak i výhoda v podobě zkušeností. Sigma si byla této skutečnosti vědoma a hráči nastupovali s pokyny snažit se o přechod do rychlých protiútoků a zatažené agresivní osobní obrany. Zvolená taktika slavila ihned od začátku úspěch. Hranice, tak jako v minulém utkání, předvedly výborný vstup, kdy se dostaly hned prvním útokem do vedení. A to během úvodních minut navyšovaly.

Sigmě se podařilo vybudovat náskok 15:7. Ovšem zkušený tým Olomouce již podobné situace zažil mnohokrát a začal se díky svým centimetrům pomalu prosazovat. Šňůrou sedmi bodů v poslední minutě úvodní čtvrtiny se hosté dostali do vedení 19:17. Nástup do druhé části však opět patřil domácím. Agresivní obrana nedovolovala hostům snadné zakončení, a to i za cenu faulů. Jelikož hráčům Olomouce hody z čáry trestného hodu nešly, Hranice se stále držely ve vedení.

Ve třetí čtvrtině se hráči Olomouce pokusili o velký nápor ve snaze bodově poodskočit domácímu celku. Výsledkem bylo jejich vedení, ovšem pouze o šest bodů – 53:47. Před závěrečným úsekem hry všichni přítomní tušili, že se schyluje k dramatické koncovce. Sigma se ihned od začátku vrhla do útoku ve snaze bodové manko co nejdříve smazat.

Po úspěšných zásazích Buriana, Pause a Urbánka to podařilo již po čtyřech minutách a vyrovnaný zápas se chýlil ke konci. Drama vrcholilo v poslední minutě, kdy se Sigmě podařilo dvakrát vyrovnat dvoubodový náskok soupeře a v poslední vteřině měla ještě šanci ztrhnout vedení na svou stranu. Jelikož se tak nestalo, zápas směřoval do prodloužení.

V tom již působil tým hostí unaveně a hraničtí nabídnutou šanci využili. Ihned ze začátku šli dvěma bleskovými zásahy do vedení. Dvacet vteřin před koncem poslal Paus trestným hodem Sigmu do vedení o tři body.

V poslední vteřině pak podtrhnul svůj dobrý výkon debutant Urbánek dalším košem a definitivně tak rozhodl o vítězství Sigmy. „Dnes se nám podařilo zaskočit favorita, což vždy potěší. Bylo to zvláště díky výborné obraně, která se nám dařila takřka celé utkání. V útoku jsme měli ještě nějaké zmatky, jelikož nejsme ještě dostatečně sehraní. Noví kluci dnes zahráli opravdu dobře, doufám, že jim to vydrží,” vyjádřil se k utkání nejlepší střelec pivot Paus.

Body: Paus 29, Číhal 20, Burian 6, Palacký 6, Němčák 5, Urbánek 5, Tarábek 0, Jakubík 0 (xb)