Proti poslední Třeboni se tak očekávalo suverénní domácí vystoupení. Přestože Cementáři sice nakonec bezpečně zvítězili, svým herním projevem asi mnoho hranických fanoušků nepotěšili.

TJ Cement Hranice – TJ Jiskra Třeboň 37:32 (17:17)

Úvod zápasu se překvapivě odehrával v režii hostí a favorizovaný Cement od začátku jen dotahoval. Po deseti minutách hry za stavu 4:7 poslal trenér Hegar na palubovku Hradila, kterého zatím šetřil na lavičce. S jeho příchodem sice projev domácích ožil, ale přetrvávající nepřesnosti nedovolili hranickým zvednou hlavu.

V 16. minutě tak Cementáři prohrávali již 6:11 a domácí byli nuceni vybrat si oddechový čas. „Padly pokyny k obranné činnosti a postupnému útoku, šlo i o uklidnění týmu,“ popsal později hranický kouč Hegar náplň důležitého time-outu. Místo nevýrazného Fabiána, jemuž obrana práci zrovna neulehčovala, nastoupil mezi tři tyče Vydra a Hranice očividně zařadily vyšší rychlostní stupeň.

Nabuzený Vydra vytahuje skvělé zákroky, zatímco ofenzivu s přehledem diriguje Hradil a za chvíli na tabuli svítí 12:12. Do konce poločasu se už hra vyrovnává a do šaten se tak odchází za stavu 17:17.

Nástup do druhého dějství hranickým vyšel výborně. Po pěti minutách hry je to 20:18 a ve 43. minutě už Cement vede 25:20. Hra Cementu je rázem přímočařejší a sebevědomější, Vydra pokračuje v jistém výkonu z první půle a Hradil, podporován Stržínkem a Brůnou donutí hosty ke střídání brankáře. Hranice už si ale pětibrankový náskok udrží až do závěrečného klaksonu a výkonem v druhé třicetiminutovce se jim podaří trošku napravit dojem z nepovedené první půle.

„Na utkání jsme se poctivě připravovali. Třeboň šla výkonnostně nahoru, což se dnes jen potvrdilo. Úvod zápasu jsme zaspali a prvních 15 až 17 minut jsme byli horším týmem. Potom jsme se do hry dostali, ale stálo nás to dost sil, takže druhá půle byla otevřená. Celkově s výkonem spokojen nejsem, a to především s obranou a s organizací postupného útoku. Musím však vyzvednou výkon Vydry, dobře si vedli i Hradil se Stržínkem. Zbytek odehrál spíše standart,“ neskrýval zklamání hranický lodivod Jan Hegar.

Nejvíce branek: Hradil 9/1, Brůna 7, Stržínek 6 – Naimann 8, Kubík, Kotlaba a Mráz 5. Rozhodčí: Smékal, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 4/2 – 2/1. Vyloučení: 3 - 5. Diváků: 350.

Šanci napravit dojem z nevýrazného představení dostanou Cementáři hned tento víkend. V neděli 25. ledna totiž na hranickou palubovku přijede Frýdek-Místek, který je v tabulce hned nad Třeboní. Hraje se tradičně od 10.30 hodin.