Na start se postavilo celkem 107 účastníků. V celém desetiboji bylo hodnoceno 93 závodníků všech věkových kategorií. Zbylá čtrnáctka atletů se pak postavila na start jedné nebo více jednotlivých klání.

Ve startovní listině figurovaly vlaječky České republiky, Slovenska, Německa, Rakouska, Francie, Holandska, Švýcarska či Etiopie. Nejstaršímu účastníkovi, Němci Leo Hohmannovi, bylo neuvěřitelných 83 let. Ten kromě závěrečného desetikilometrového závodu, z něhož po asi dvou kilometrech odstoupil, odběhal všechno.

Závodníky v průběhu čtyř dnů čekalo deset běžeckých disciplín. Po relativně snesitelném čtvrtku, kdy se běželo na 60, 1500 a 400 metrů, čekalo o den později na závodníky 100 metrů, běh na tři kilometry a osmistovka. V sobotu následovala klání na 200, 1000 a 5000 metrech. Poslední třešničkou na dortu bylo nedělních závěrečných pětadvacet okruhů na dráze, které
v součtu daly dohromady deset kilometrů.

Z hranického atletického oddílu vyrazili do boje tři muži a dvě ženy. Václav Žabíček obsadil v kategorii M45 druhé místo a velkou radost měl především ze skalpu pozdějšího francouzského vítěze kategorie na pětce a na desítce.

Zdeněk Podjukl obsadil ve své kategorii M20 desáté místo i bez jedné disciplíny, kterou musel vynechat kvůli studijním povinnostem. David Rotrekl skončil ve stejné kategorii třináctý.

Dámy si vedly také velmi zdatně. Marie Berná zvítězila
v kategorii Ž35. Iva Podjuklová zdárně kombinovala závodnické povinnosti s pořadatelskými, v kategorii Ž40 skončila druhá.

Vavřínové věnce pro celkové vítěze mužů a žen si odvezli zástupci nizozemského klubu GSAV Vitalis Patrick Sinnema
a Silke Jonkman, kteří zároveň pozvali na příští ročník. Ten se bude konat v tamějším městě Hengelo.

Autorka: KLÁRA ÚLEHLOVÁ