Závodů Běhu vítězství se účastnilo celkem 201 mladých atletů a v nejpočetnější kategorii pak startovalo téměř třicet dětí.

Hraničtí závodníci se nenechali zahanbit a urvali celkem sedm medailí. Mezi nejmladšími dívkami s rokem narození 2011 a mladšími zvítězila Marie Štolcarová následovaná Sophií Novosadovou.

Mezi mladšími žáky s datem narození mezi lety 2003 až 2004 proběhl jako první cílovou pásku Lukáš Kobliha a vysloužil si zlatou medaili. Stejně cenný kov vybojoval ve třídě mužů-mílařů Rostislav Kolář. Stříbro se pak zaskvělo na krku Kateřiny Kasparové startující v kategorii předžaček. Bronzové posty obsadila v kategorii dívčích přípravek Vera Vítková a třetí místo si též vyběhla Adéla Dostálová závodící za mladší žákyně.

Závody Běhu vítězství jsou zařazeny do Běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje.

Hlavní podnik na dvacet kilometrů, který je součástí Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje, spolu s loni přidaným kláním na poloviční trati, letos řádně prověřily trénovanost vytrvalců. Celkem se na start delšího závodu postavilo sedmašedesát běžců, desetikilometrovou trasu pak okusilo pětatřicet atletů.

Mezi sebou se na trati plné bláta a za nepříjemného protivětru prali nejen běžci z České republiky, ale i zástupci Polska či Slovenska.

VÁCLAV BITALA. Vítěz v běhu na 20 kilometrů.Nejlepší z nich, Václav Bitala (na snímku vpravo) , zaběhl ďábeským tempem dvacetikilometrový okruh pod hodinu a deset minut (1 hodina 9 minut 47 vteřin). Zlato si tak odnesl atlet startující za AK Emila Zátopka Kopřivnice, který však
v ligových soutěžích hostuje v barvách SK Hranice.

Mezi ženami nejlépe běžela Martina Vévodová z AK Perná
 a trasu zdolala v pěkném čase 1 hodina 23 minut 51 vteřin. Vévodová stihla navíc k tomu před startem dvacítky urvat nejcennější kov i v mílařském závodu žen na 2,5 kilometru. Hranické fanoušky těšilo i třetí místo Ivy Podjuklové v kategorii žen mezi čtyřiceti a devětačtyřiceti lety, když trať zvládla v osobním rekordu 1 hodina 46 minut 12 vteřin.

Desetikilometrový závod ovládl Milan Hostaša z Valašského Meziříčí v čase 38 minut 55 vteřin. Skvěle si vedl i domácí Václav Žabíček, který ovládl kategorii mužů nad čtyřicet let časem 43:17. Vyníkající výkon sklidil i dorostenec Tomáš Dvořák, když okruh zvládl za 44 minut 42 vteřin a získal celkové čtvrté místo v kategorii mužů do devětatřiceti let.

Závody by se nemohly uskutečnit bez podpory sponzorů, kterým tímto atletický oddíl SK Hranice děkuje. Hlavními partnery byly město Hranice a Olomoucký kraj. Na uspořádání závodů se dále podíleli Ondrášovka, Sigad, AQ Pumpy, Mijoka, Kunst, Cidemat, AUTO-MOTO Uher, Pneuservis Pepernik, Cement Hranice a Stravování Arnošt Mück. Za spolupráci dále organizátoři děkují SLŠ Hranice, SZŠ Hranice, SPŠ Hranice, Městské policii Hranice, Policii ČR, společnosti Ekoltes Hranice a panu Kubicovi z oddílu fotbalu SK Hranice.

Autor: LUBOMÍR BUDNÝ