I v případě, že by Hranice v závěrečném dějství porazily Opavu B a dosáhly tak zisku 28 bodů, nemohou už skončit na jiné než jedné ze tří sestupových pozic. Svěřenci trenéra Rudolfa Muchky mohou nanejvýš dosáhnout bodové rovnosti s Kravaři nebo s Kravaři a Velkými Losinami, bilance vzájemných utkání však v obou případech hovoří v jejich neprospěch.

Důležitou roli dnes sehrál v dresu Dolního Benešova střelec Punčochář, který dal v úvodu obou poločasů vedoucí branky svého mužstva. Hranice ještě v první půli srovnaly skóre díky Kundrátovi, po druhé inkasované brance však rezignovaly. Během dvou minut se trefil Roman Štefek a deset minut před koncem uzavřel skóre jeho spoluhráč Koval k radosti 130 diváků na 5:1.

Stovka diváků byla na zápase v Ostravě-Porubě, z toho ovšem většina z nich přijela povzbudit hostující Mikulovice. Nováček soutěže se jim odvděčil výhrou 4:2, kterou si pojistil třetí příčku.

První i poslední z šesti branek zápasu vstřelil Starý z Poruby, mezitím ovšem čtyřikrát skórovali hosté: hattrick zaznamenal Hloušek a jednou se trefil Karel Burian. Ostravský tým má v odvetné fázi sezony velké problémy s defenzivou, na jaře inkasoval už 42 branek.