TJ Cement Hranice – HC Dukla Praha 21:25 (12:13)

Na první branku zápasu si necelé tři stovky přítomných diváků počkaly až do čtvrté minuty, kdy skóre otevřel pražský Kotrč.

Zdeněk Čadra ale o několik sekund později po samostatné akci vyrovnal. Obraz prvního poločasu byl stále stejný – Dukla si vypracovala šance, které dokázala proměnit, a Cementářům nezbývalo nic jiného, než výsledek alespoň dotahovat.

Především zásluhou Bajgara se jim to zatím dařilo, chvíli po 20. minutě dokonce Šíra poslal hranické do vedení 8:7.

Závěr poločasu byl ve znamení vyloučení. Nejprve si šel nedobrovolně na dvě minuty odpočinout Sviták a Tesař, oba z Dukly, několik vteřin před koncem se na lavičku podíval i hranický Magrla. Weintrittův gól zajistil, že se Cement o přestávce držel pouhou branku za zápasovým favoritem.

Hranicím se ale vůbec nepovedl vstup do druhé půle.

Diváci sice povzbuzovali, ale první úspěšné střely se dočkali až v 8. minutě, kdy Galus proměnil sedmičku.

To už se ale Dukla trefila třikrát. Přesto se tým pod vedením kouče Libora Hrabala ještě vzchopil a později vyrovnal na 18:18.

Svůj nemalý podíl na tom měl několika úspěšnými zákroky brankář Kučerka.

„Dukla byla určitě k poražení. Kdybychom měli náskok z prvního poločasu, byl by obraz hry potom určitě lepší,“ zmínil trenér.

Střelecky ve druhé půli dominovali zejména Indrák s Weintrittem, na druhé straně to byl ostrostřelec Kotrč, kdo zvlnil sítě domácí brány nejčastěji. V posledních třech minutách za stavu 19:23 z pohledu domácích se zápas už jen dohrával, branky padly na obou stranách, přičemž skóre vteřinu před koncem ještě upravil Weintritt.

„Vždy jsme se na Duklu alespoň částečně dotáhli, ale pak jsme najednou přestali střílet v útoku, což byla škoda, protože v obraně jsme hráli solidně. Co hůř, nedařilo se nám tentokrát ani z rychlých protiútoků,“ zhodnotil dále Libor Hrabal.

Nejlepší střelci Hranic: Indrák 4, Weintritt 4, Galus 3/3, Bajgar 3

Nejlepší střelci Dukly: Kotrč 9/2, Kastner 6, Piskač 3

Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3, vyloučení: 3 – 5, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 280

Sestava: Josef Kučerka, Fabián Martin – Magrla Petr, Brož Radim, Čadra Zdeněk, Herda Tomáš, Indrák Michal, Bajgar Radek, Samiec Jakub, Galus Tomáš, Šíra Jakub, Dolák Jakub, Weintritt Lukáš, Samiec Tomá