Jednalo se o otevřené mezinárodní mistrovství ČR v extrémním závodu tříčlenných štafet.

Závod byl zahájen hromadným startem běžců, kteří předávali štafetový kolík cyklistům a ti následně vodákům.

Z borců Klubu vodních sportů Hranice se zúčastnila posádka s názvem „…za hranice …", se startovním číslem 182, a to ve složení Tomáš Bláha – běh, Viktor Šatník – MTB cross a Igor Novosad – kajak.

Dále zde byli Jakub Černý, Michal Valenta a Jan Šváček, kteří startovali v jiných posádkách.

Štafety závodily v následujícím pořadí disciplín: 1. běh cross – cca 15 km lesní cesty, asfalt cca 2 km, 5 x brod přes řeku, 2. MTB cross – country, 25 km lesní a polní cesty, 3 x brod řekou, 3. sjezd na divoké vodě 6 km – řeka Morava úsek nad splavem, cca 3 km proti proudu a zpět, několik prima přeběhů včetně třímetrových skoků.

Za zmínku stojí umístění týmu „… za hranice …" , kteří se s celkovým časem 03:00:56 umístil na 54. místě z 200 zúčastněných týmů v kategorii muži. (kvs)