Vrátit se zpět na vítěznou vlnu, tak to byla jasná meta domácího Cementu. Už samotný první poločas ukázal, že Západočeši budou více než vyrovnaným soupeřem. Plzeňští se od šestnácté minuty dostali do tříbrankového náskoku, který byl pro další průběh dějství stěžejní.

Hranice se dokázaly přiblížit narozdíl jedné trefy, ale srovnání skóre se nedočkali. Do první přestávky korigovali čtyřgólovou ztrátu na dvougólovou. Při skóre 9:11, tak šly oba týmy do kabin.

„Plzeň více bojovala, bylo na její hře znát, že chce zkrátka uspět. Z naší strany to bylo vlažné. Nedařilo se nám v útoku, nechali jsme se často přerušovat a z toho také vyplynulo to, že jsme i nakonec prohráli," pověděl Libor Hrabal, trenér TJ Cement Hranice.

Úvod druhého dějství patřil domácím, kteří se rychlými brankami na stav 12:12 vrátili zpět do hry.V osmačtyřicáté minutě se Cementáři dokonce ujali po trefách Čadry a Rachače vedení 16:14, posléze i 18:16, ale výhodu udržet nedokázali.

„Doslova jsme v útoku trpěli. Naše střelba byla nepřesná. Mnoho šancí jsme neproměnili. Celá naše ofenziva byla rozložená," zmínil zklamaný lodivod Hranic.

Plzeň manko srovnala a posléze se s domácími přetahovala o vedení. Když už to vypadalo, že se oba celky rozejdou smírně, tak Cementáři chybovali a hosté z rychlého brejku v posledních sekundách hry rozhodli o svém triumfu – 20:21.

„Prohra je velkým zklamáním. Pokud se však podíváme na celých šedesát minut, tak jsme si rozhodně nezasloužili zvítězit. Pokud bychom uhráli bod, tak ten by měl cenu zlata," zhodnotil utkání Hrabal.

Další zápas čeká Cementáře v sobotu, kdy se představí na palubovce Jičína. „Musíme nastartovat všechny motory a pokusit se v Jičíně něco uhrát. Pokud by domácí vyhráli, už jejich triumf bude asi definitivní. Nemáme co ztratit, musíme na hřišti odevzdat všechno a můžeme překvapit," dodal kouč Cementu.

TJ Cement Hranice – Talent M.A.T.Plzeň 20:21 (9:11)

Nejlepší střelci: Rachač 6, Stržínek 4, Galus 3 – Petrovský 6, Linhart 4, Tonar 4.

Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2. Rozhodčí: Bruna, Vostatek. Vyloučení: 3:7. Diváků: 210.

TJ Cement Hranice: Kučerka, Fabián – Magrla, Stržínek, Rachač, Brož, Čadra, Bajgar, J. Samiec, Tůma, Galus, T. Samiec, Šíra, Dolák. Trenér: Libor Hrabal.

SSK Talent M.A.T. Plzeň: Misař, Motlík – Fořt, Holík, Klaus, Kust, Blecha, Strýc, Petrovský , Vinkelhöfer, Tonar, Loskot, Horký, Šindelář. Trenér: Martin Šetlík

Tipgames extraliga

Nadstavba, skupina o titul – 7. kolo: Hranice – Plzeň 20:21, Lovosice – Jičín 21:29, Dukla Praha – Zubří (středa 16.30).

Tabulka

Tabulka