Z pohledu tabulky byli favority domácí, kteří figurují na bronzové příčce, osmé Hranice však přijely na jih s cílem získat důležité body pro posun v extraligovém pořadí směrem vzhůru.

První poločas byl velice vyrovnaný, Hranice však v jeho závěru zásluhou trefy pivota Marka Třeštíka získali dvougólové vedení 17:15.

„První poločas byl trochu na houpačce, vedli jsme my a potom zase Brno. Přijde mi, že Brno trošku tahá za kratší konec," říkal do kamery ČT hranický střelec Miroslav Rachač.

Po změně stran pokračovala v úvodních minutách nadvláda Cementářů. Brankář Kučerka měl dobře postavené tyče a Brňané nedokázali zlikvidovat manko.

Hosté však následně začali doplácet na vyloučení, díky kterým se Královo Pole vrátilo do hry o vítězství.

Ve 37. minutě byla k vidění kuriózní situace, Hranice špatně vystřídaly a sešly se jim čtyři tresty v jednu chvíli. Na pár vteřin tak hosté zůstali na palubovce jen ve dvou lidech a s Kučerkou v brance.

V přesilovce se Brno dočkalo nejen vyrovnání, ale otočilo zápas ve svůj prospěch.

Hranice se ale nevzdaly a v 58. minutě vyrovnal Viktor Hastík na 25:25. Dvacet vteřin před koncem Jan Gřes zařídil Cementu vedení, jenže domácí dokázali v poslední možné chvíli vyrovnat zásluhou trefy Tomáše Veřmiřovského z levého křídla.

„Myslím, že to bylo naší nedisciplinovaností v závěru. Měli jsme hru přerušit hned při té první přihrávce," zlobil se hranický brankář Josef Kučerka.

Cement si z Brna odvezl bod za remízu 26:26 a v tabulce zůstává osmý, na čelo ztrácí pět bodů.

„My jsme zatím spokojeni nadmíru. S těmi zraněními a tresty, které nás letos potkaly, jsme z venku nasbírali bodů docela hodně," konstatoval Josef Kučerka.

„Získat bod v Brně je určitě dobré. Po prvním poločase, který jsme vyhráli o dva góly, jsme mysleli, že druhá půlka bude daleko lepší, než jaká byla. Zabrzdila nás naše vyloučení, měli jsme tam nějaké zmatky. Dokázali jsme vývoj zápasu svojí bojovností ještě obrátit zpátky, za což musím před kluky smeknout," zhodnotil utkání trenér Libor Hrabal.

Druhou polovinu základní části extraligy Cementáři zahájí v neděli na zlínské palubovce.

Handball KP Brno – TJ Cement Hranice 26:26 (15:17)

Rozhodčí: Frieser, Pavlát. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2. Vyloučení: 5 – 0. Diváci: 315.

Brno: Bavlnka, Štolcar – Aspridis 3/2, Hanták 7, Hubáček 4, Koubek 2, Kubis 1, Mičola, Mráz 3, Musil 2, Veřmiřovský 1, Weintritt, Zima 3. Trenér: Andrej Titkov.

Hranice: Kučerka, K. Magrla – P. Magrla, Rachač 6, Zemánek 3, Hlaváč, Brož, Čadra, Kobliha, Gřes 3, Hastík 4, Mičkal 8/2, Samiec, Třeštík 2. Trenér: Libor Hrabal.