V házenkářské hale se na dvou tatami představilo 6 družstev. Hostem turnaje navíc byl vedoucí týmu Plzně a předseda Českého svazu juda Jiří Dolejš.

Hned v úvodním zápase narazilo družstvo KJUS Hranice na JC Plzeň a vzhledem k bonifikačním bodům z úvodu roku šlo o přímý souboj o 4. a 5. místo. Trenér Navrátil vytyčil svým svěřencům před turnajem jasný úkol, kterým bylo vítězství nad SKJ Teplice a JC Plzeň.

Nad Plzní měli zvítězit David Hmíra (50 kg), Vladimír Kysela (55 kg), Ondřej Dvorský (60 kg), Dalibor Ředina (66 kg) a Petr Cvešper (90 kg). Vzhledem ke skutečnosti, že ani jedno z družstev nemělo obsazenu hmotnostní kategorii nad 90 kg, mohlo být i o jedno vítězství méně.

Bohužel vyhrané zápasy nezvládli dovést do úspěšného konce Vláďa Kysela a Ondra Dvorský. Konečné skóre tedy vyznělo 3:4 pro Plzeň. Ve druhém utkání proti týmu Železo Hranice nastoupila pouze náhradní formace a konečné skóre 2:6 pro Železo odpovídá vývoji.

Bodovali Dvorský (60 kg) a Cvešper (90 kg). Ve třetím utkání šlo o naději do poslední kola. KJUS se utkal s týmem SKJ Teplice a nedal mu absolutně žádnou šanci. Pomohla domluva trenéra a kluci odčinili všechny chyby z úvodního utkání.

Vítězství 6:2 dokonce předčilo očekávání. O body pro Hranice se postarali: Hmíra (50 kg), Kysela (55 kg), Dvorský (60 kg), Ředina (66 kg), Pospíšil (81 kg) a Cvešper (90 kg). Smutným koncem utkání ale bylo zranění Jana Valchaře, kterého ve zbývajících dvou utkáních musel zastoupit Dalibor Ředina, startující ve vyšší hmotnostní kategorii.

Místo Dalibora pak v hmotnosti do 66 kg nastupoval starší žák David Bodnár, který tak prožil opravdový křest ohněm. Výpadek s Plzní chtěli trenéři zkusit nahradit vítězstvím nad nepočetným družstvem SKJ Týn n. V., což bohužel nevyšlo a porážka 2:6 byla krutá.

O body se postarali Hmíra (50 kg) a Pospíšil (81 kg). Poslední utkání proti SKP Judo Jičín již bylo poznamenáno příliš úzkou soupiskou týmu KJUS Hranice a vyčerpané družstvo podlehlo snadno 1:7, když jediný bod získal Kysela (55 kg). V průběžném pořadí po 3. kole je KJUS Hranice na 6. místě, se ztrátou jednoho bodu na 5. SKJ Teplice a 2 bodů na 4. JC Plzeň. Poslední ligové kolo se bude konat 17. října opět v Hranicích.

(dan)