V prvním semifinále na sebe narazili hraničtí Cementáři a Frýdek-Místek. Postavení v extraligové tabulce mírně favorizovalo tým Hranic, který má na svého rivala pětibodový náskok. Nedávný vzájemný duel na palubovce Frýdku, který skončil remízou, však avizoval, že utkání papírového favorita mít nebude.

A úterní utkání na lovosické palubovce tomu dalo za pravdu. Oba celky se v prvním poločase držely na dostřel. Dvougólový náskok (17:15) si však do kabin nesli házenkáři Frýdku-Místku.

Druhý poločas se odehrával ve stejném duchu. Hranice, které ve čtvrtfinále poháru vyřadily vedoucí tým extraligy Duklu Praha, znovu inkasovaly sedmnáct branek a vstřelily si o čtyři méně než soupeř. Z toho rezultoval konečný stav 34:28 ve prospěch frýdecko-místeckého týmu.

Severomoravané ve středečním finále narazí na domácí Lovosice, které ve druhém semifinále přehrály obhájce trofeje z Karviné výsledkem 27:25.

Ve čtvrtek se v lovosické hale uskuteční rovněž finálové utkání Českého poháru žen, ve kterém vyzve přemožitel olomoucké Zory Veselí nad Moravou ambiciózní celek Poruby.

Cement Hranice – SKP Frýdek-Místek 28:34 (15:17)

Nejvíce branek: Dolák 7, Čadra 6 – Hes a Dyba po 8.