Stalo se již milou tradicí, že na slavnostní vyhlášení ankety zve město známé reprezentanty a trenéry. Letos do Hranic zavítá Martin Šonka, pilot světové série Red Bull Air Race, mistr Evropy a vicemistr světa v letecké akrobacii – Freestyle a sportovci Aeroklubu Hranice. Vyhlášení nejlepších sportovců proběhne ve středu 8. dubna od 17 hodin ve dvoraně hranického zámku.

V průběhu uplynulých ročníků do Hranic zavítali i jiní známí sportovci. Vzhledem k tomu, že loňské vyhlašování bylo zaměřeno na cyklistiku, poctil Hranice svou návštěvou Ján Svorada, trojnásobný mistr České republiky v silniční cyklistice, vítěz pěti etap na Giro d'Italia, tří etap na Tour de France a tří etap na španělské Vueltě i Závodu míru. Nechyběla ani trojnásobná mistryně světa v krasojízdě žen Martina Štěpánková – Trnková i další významní hraničtí cyklisté.

Pokud zavzpomínáme dále, dříve ve dvoraně zámku u příležitosti vyhlášení sportovců města za uplynulý rok byli také atletka Dana Zátopková, judista Jiří Sosna, atletka Taťána Kocembová, fotbalisté Ivo Viktor a Petr Uličný, házenkáři Jiří Vícha, František Táborský, basketbalisté Jan Bobrovský a Ivana Večeřová, skokan na lyžích Jaroslav Sakala, kanoisté Petr „Čáp" Procházka a Petr Klíma či úspěšný hranický odchovanec a olympijský reprezentant Ondřej Kozlovský.

Nominace

„Nejlepší sportovci se vybírají podle Kritérií vyhlašování nejlepších sportovců města. Nominovaní musí být členy sportovního klubu, který působí na území města. Výjimkou je kategorie odchovanců, což jsou sportovci, kteří byli členy hranických oddílů a nyní dosahují skvělých výsledků v mimohranických oddílech," sdělil Bakovský. V pravidlech se nic nemění. Komise posuzuje zvlášť olympijské a neolympijské sporty, ty olympijské jsou dále rozděleny do kategorií jednotlivců a družstev podle věku. Kategorie hendikepovaní sportovci je bez věkového členění.

„Oddíly také mohou podávat návrhy na ocenění sportovních seniorů, trenérů a funkcionářů, kteří se svou dlouholetou prací v Hranicích zasloužili o rozvoj tělovýchovy," uzavřel mluvčí hranické radnice.