Trenéru Hegarovi chyběl nejlepší střelec Čadra a do Plzně nepřicestoval s týmem ani Radek Bajgar. Za domácí nastoupil nemocný Šik a otázkou byl i start nejproduktivnějšího hráče Západočechů, Romana Bečváře.

TJ Lokomotiva Plzeň – TJ Cement Hranice 33:29 (18:16)

Úvod utkání patřil hostům. Ti se zásluhou Tůmy a Brůny dostali do vedení 2:1. Branky přibývaly od začátku duelu na obou stranách. I domácí brzy okusili příchuť vedení v zápase. Ve čtvrté minutě se trefil Šik a Plzeň vedla 4:3. Hranice se svým soupeřem držely v nejtěsnějším kontaktu až do 10. minuty.

Poté se trefili Šetlík a Vinkelhofer a západočeši vedli 9:6. Cement se snažil ztrátu ihned stáhnout, ale to se dlouho nedařilo. Až ve 24. minutě se prosadil Galus a svou trefou snižoval na rozdíl jediné branky 14:13. O tři minuty později našel přesnou mušku i Indrák a vyrovnal na 15:15.

Plzeň však ještě do konce první půle zabrala a do kabin odcházela s dvoubrankovým náskokem a skórem 18:16. V prvním poločase byl k vidění vyrovnaný souboj dvou sousedů v extraligové tabulce. Rozhodčí nasadili od úvodních minut velmi přísný metr a diváci viděli mnoho žlutých karet i vyloučení.

Vstup do druhého dějství měla obě mužstva vlažný. První tři minuty nebyl k vidění ani jeden přesný zásah. Pasáž bez branky přerušil až domací Šetlík. Pak se hraničtí dostali dvakrát za sebou do dobré střelecké pozice, ale v obou případech vyšel ze soubojů vítězně brankář Kurial. Tohoto faktu západočeši využili beze zbytku.

Ve 37. minutě se prosadil opět Martin Šetlík a zvyšoval už na 21:16. O minutu později se také poprvé ve druhém poločase trefili hosté. Domácí Lokomotiva však byla k nezastavení. Později dal branku Vinkelhofer a ztráta Hranic byla již šestibranková.

Deset minut před koncem se náskok Plzně dostal na své maximum. Škvařil zvyšoval na 28:21 a o vítězi zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Hosté se pak ještě pokusili o nemožné a v 55. minutě snižoval Indrák na 30:26. Domácí si však vyhraný zápas už nenechali vzít a duel dovedli do vítězného konce. Poslední branku dal hranický Tůma, jehož zásah korigoval konečné skóre.

V dresu západočechů se blýskl 11 zásahy nejzkušenější hráč týmu Martin Šetlík. V dresu Cementu mu sekundoval Marek Tůma se sedmi góly.

Sestava a střelci: Fabián Martin, Bednařík Tomáš 1x, Brůna Rostislav 6x, Brož Radim 1x, Indrák Michal 5x, Samiec Jakub 1x, Kovařík Radim 1x, Tůma Marek 7x, Galus Tomáš 4x/2x, Kučerka Josef, Diviš Josef 2x, Zbranek Jan 1x, Ruber Tomáš; sedmičky 2/2 - 2/2, vyloučení 5-6