Cement však pod novým koučem začal podávat stabilní výkony Duel sliboval zajímavou podívanou, o kterou se měli postarat také brankáři Motlík s Kučerkou.

Talent M.A.T. Plzeň – TJ Cement Hranice 21:20 (10:10)

Začátek však měl jiné hrdiny. Díky dvěma brankám Čadry se Cement ujal vedení 2:1. Domácí ale vzápětí otočili na 4:2, když se o všechny tři branky postarala vycházející hvězda Plzně, Roman Bečvář.

Poté už na řadu přišly chvíle patřící výše zmíněným gólmanům. Jak Motlík, tak Kučerka dokázali zastavit přísuny dalších branek.

Přišla 14. minuta a vyloučení Indráka. Západočeši rychle přesilovku využili a své vedení navýšili na 7:4. Po zbytek početní převahy se však již prosadit nedokázali a ke slovu přišli hosté. Zásluhou Galuse se Šírou se Hranicím podařilo snížit na 7:6.

Ve 20. minutě vrátil tříbrankové vedení domácím Škvařil. Cement nezůstal pozadu a Pavlíčkovy dva přesné zásahy v rychlém sledu za sebou znamenaly snížení na rozdíl gólu.

Od 25. minuty se plzeňským nepodařilo ani jednou překonat Kučerku a po brankách Magrly s Indrákem bylo srovnáno 10:10.

Za tohoto stavu se šlo i do kabin. První půle nabídla dvě odlišné tváře, do 20. minuty byli lepší domácí, poslední desetiminutovka zase patřila hostům. Před poloprázdnou halou tak byl zcela otevřený zápas, v němž mohla na vítězství pomýšlet stále obě mužstva.

Vstup do druhého dějství vyšel jednoznačně lépe domácím. Zásluhou Šika se Šetlíkem šli do vedení 13:10. Trápení hostů v koncovce utnul Galus s Pavlíčkem, ale plzeňští chtěli zápas zlomit na svou stranu a dalšími dvěma góly Hranicím odskočili.

Ve 41. minutě se podařilo Weintrittovi skórovat a snížit na 16:15. Následující pětiminutovka ale hostům vůbec nevyšla. Po několika technických chybách přišel trest.

Sérii čtyř gólů, z čehož tři měl na svědomí další talent z Haberova týmu Linhart, zvýšili domácí své vedení na rozdíl pěti branek 20:15. Navíc přišlo vyloučení Čadry a s Cementem to nevypadalo vůbec dobře.

Jenže nesmíme zapomínat, že Hranice mají Kučerku, druhého nejlepšího brankáře Zubr extraligy, který zavelel k velké stíhací jízdě. Svými zázračnými zákroky dováděl domácí snipery k šílenství a jeho spoluhráči vycítili šanci na obrat.

V 53. minutě se podařilo uvolnit na křídle Magrlovi, ten svou brankou snížil na rozdíl dvou gólů 20:18. V následujícím postupném útoku se Plzni podařilo akci dohrát na brankoviště, kde byl jeden z domácích hráčů faulován a k exekuci sedmičky se postavil nejzkušenější a nejstarší hráč na hřišti Martin Šetlík.

Ale na svého bývalého spoluhráče z reprezentace, Kučerku, si nepřišel. Chycená sedmička dala další impuls hostům a Herda snížil už na rozdíl jediné branky.

Nemohoucnost Plzně trvala i nadále a v 57. minutě se Galusovi podařilo vyrovnat na 20:20. Poté přidal Kučerka další skvělé zákroky a chytil Šikovi i další sedmičku.

Jenže přišlo vyloučení Pavlíčka a mladíček Vinkelhöfer protrhl střeleckou smůlu svého týmu a rozhodl svou brankou dvě minuty před koncem o těsné výhře Plzně 21:20.

Tato již osmá prohra hranických házenkářů v nadstavbě znamená, že Cement skončí v letošní sezoně na konečném šestém místě, na čemž již nezmění nic ani poslední domácí zápas v neděli 5. června od 10.30 hodin s Karvinou, která již nemá šanci obhájit titul z minulé sezony.

Na trůně ji vystřídají buď Lovosice, nebo hráči pražské Dukly.

Nejlepší střelci Hranic: Pavlíček 6/3, Galus 4, Čadra 3

Sedmimetrové hody: 5/2 – 3/3, vyloučení: 3 – 3, rozhodčí: Frieser L., Frieser B., diváků: 120

Marek Smolka