V neděli dopoledne byl v Hranicích k vidění přímý souboj o sedmé místo tabulky, ze kterého vyšli lépe domácí, kteří tak dali zapomenout na minulý výbuch v Jičíně. „Dneska jsme hráli velmi zodpovědně a kolektivně," pochvaloval si výkon svých svěřenců trenér Libor Hrabal.

První poločas byl však dle očekávání velmi vyrovnaný. Úvod se povedl více domácím. Cementáři šli v páté minutě po rychlém kontru Tomáše Mičkala do dvougólového vedení, které zanedlouho Jan Gřes ještě navýšil.

V dalších minutách však hranický kanonýr Mičkal neproměnil dvě sedmičky a Karviná srovnala stav.

V 15. minutě poslal Chudoba Karvinou poprvé do vedení, oba soupeři se pak přetahovali v mírném náskoku jedné až dvou branek. Úvodní dějství skončilo výsledkem 16:15 pro Hranice.

První slovo měla po změně stran Karviná, jež srovnala, pak se ale trefil domácí Viktor Hastík a dlouhý výhoz brankáře Kučerky zužitkoval Mičkal, který Hranice vrátil do dvougólového náskoku.

Karviná ale v úvodu druhé půle stále bojovala o důležité body a srovnala na 19:19.

Od té doby se začal zápas vyvíjet jednoznačně pro domácí, kteří si začali vypracovávat rozhodující náskok. V polovině druhého poločasu Miroslav Rachač zvýšil vedení na 26:22, Josef Kučerka zavřel branku a Karvinští nebyli dlouhé minuty zrušit jeho kouzlo. „V tomto momentě nastal zlom. Karviná už pak neměla síly odpovědět," konstatoval trenér Hranic Libor Hrabal.

Dvanáct minut před koncem procedil míč do sítě Hastík, zvýšil na 29:22 a Karviná navíc vyfasovala dvouminutový trest. V té chvíli již hosté pochopili, že na body nedosáhnou. „V tomhle úseku jsem cítil takovou rezignaci hráčů. Nevěřili tomu, že i tady se dá vyhrát. Kvůli tomu pak přišla desetiminutovka, kterou jsme prohráli 10:2, která pak rozhodla o vítězi tohoto zápasu," prohlásil karvinský trenér Jaroslav Hudeček.

Cementáři v závěru navýšili svůj náskok až na devět branek, konečný výsledek měl nakonec podobu 34:26. „Sice se Karviné zranily některé opory, ale my jsme hráli velice kolektivně a dotáhli zápas do vítězného konce," cenil si důležitého vítězství trenér Hranic Libor Hrabal.

Poslední extraligový zápas před zimní přestávkou házenkáři Hranic sehrají v sobotu na palubovce Zubří, které po prohře v Litovli kleslo na třetí místo tabulky.

Cement Hranice – Baník OKD Karviná 34:26 (16:15)

Nejvíce branek: Rachač 10/1, Hastík 6, Mičkal 5/1 – Chudoba 8, L. Veřmiřovský 5/1, Mlotek 4. Rozhodčí Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 4/2 – 3/2. Vyloučení: 3:7. Diváci: 310.