Cementáři vstoupili do utkání s vědomím, že je potřeba odčinit nečekaný neúspěch na palubovce Přerova.

„V Přerově to byl nešťastný zápas. Nad Karvinou jsme samozřejmě chtěli vyhrát. Hráči mohli být tak trochu pod určitým tlakem, ale myslím si, že se to ve hře až tak neprojevilo," pověděl Libor Hrabal, trenér TJ Cement Hranice.

Utkání slibovalo zajímavou podívanou. V prvních minutách na sebe upoutal pozornost hostující kanonýr Petrovský, který ze čtyř úvodních gólů Karviné sám obstaral hned tři. Na palubovce to i zajiskřilo. Po střetu s domácím Stržínkem musel po jedenácti minutách dění opustit s krvavým šrámem Hanisch. Opora Karviné se však zanedlouho do hry vrátila.

Oba týmy se v poločase přetahovaly o vedení, ale skóre nakonec zůstalo nerozhodné, a to v poměru 12:12.

„Hráli jsme určitou koncepci a pokud jsme se jí drželi, tak nám vycházela. Posléze jsme se snažili hrát individualisticky, tím pádem jsme náskok ztráceli a Karviná se tak více dostávala do hry," nastínil Libor Hrabal.

Hosté se mohli spolehnout na Petrovského, který byl řadu akcí úspěšně zakončil. K němu se posléze úspěšně připojil i Chudoba a Karvinští si tak vytvářeli pozvolný náskok. Cementáři se však rozhodně nechtěli vzdát a i díky Rachačovi rodící se manko smazali. Hosty v klíčových pasážích hry podržel gólman Pyško, což bylo pro další průběh střetnutí v podstatě rozhodující.

Definitivní rozhodnutí padlo v poslední pětiminutovce. Karvinští své vedení po oddechovém čase navýšili na třígólové. Náskok si udrželi až do konečné sirény a připsali si tak cenné vítězství.

„Nedokázali jsme ubránit Petrovského. I když jsme se na něj připravovali, tak nám znovu dal deset branek," nastínil jednu z možných příčin prohry domácí trenér.

„Karviná svým způsobem vyhrála zaslouženě. My jsme jí to ulehčili i tím, že jsme neproměnili další své gólové příležitosti, navíc udělali technické chyby, v tomhle byl soupeř zkrátka lepší," pokračoval.

Hranický kouč prozradil, že zdravotní stav hráčů nebyl optimální. „Neměli jsme úplně optimální podmínky v tréninku. Řada hráčů nebyla ve stoprocentním zdravotním stavu, ale rozhodně se na to samozřejmě nechceme vymlouvat," uvedl kouč, který musel oželet služby Čadry, který má problémy s ramenem.

TJ Cement Hranice – HCB OKD Karviná 27:30 (12:12)

Nejlepší střelci: Rachač 10, Galus 6, Magrla 5/2 – Petrovský 10, Chudoba 9/2, Krahulec 6. Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/2, vyloučení: 4 – 6. Rozhodčí: L. Frieser, B. Frieser.

TJ Cement Hranice: K. Magrla, Fabián, Kučerka – P. Magrla 5/2, Stržínek 3, Rachač 10, Lanči, Brož, Herda, Bajgar, Tůma 1, Galus 6, Šíra, Dolák. Trenér: Libor Hrabal.

HCB OKD Karviná: Schams, Pyško – Vala, O. Meca, Pindej, Krahulec 6, Hanisch, Vančo 2, Chudoba 9/2, Petrovský 10, Dudek, R. Meca, Hardt, Gelnar 1. Trenér: Daniel Michajlík.

Další mistrovský zápas čeká házenkáře Cementu v sobotu, kdy zavítají na palubovku KP Brno. „Na soupeře se samozřejmě musíme připravit, na videu rozebrat jejich silné stránky a najít případné slabiny. Hrají jiným způsobem než Karviná. Musíme se hlavně zaměřit na jejich tvrdou obranu. Důležité bude to, aby se naše spojky dokázaly prosadit," dodal závěrem Libor Hrabal, trenér Hranic. (JaP)

Tipgames extraliga:

10. kolo: Hranice – Karviná 27:30, Jičín – Přerov 28:22, Lovosice – Kopřivnice 37:27, Zubří – KP Brno 33:27.

TABULKA

Tabulka