Hranický oddíl zastupovaly čtyři žákyně a jeden žák. Nutno říci, že hranickým barvám se dařilo dobře, všichni odjeli domů s osobním rekordem, tím největším úspěchem ale byl titul vicemistryně Moravy a Slezska!

Skvěle se totiž představila Tereza Zápotocká, která se od letošního roku věnuje sportovní chůzi. Při svém čtvrtém startu v disciplíně 3000 metrů chůze si došla pro zatím největší úspěch, když obsadila na Mistrovství Moravy a Slezska druhé místo.

Osobní rekord si posunula téměř o půl minuty na 18:38,11 min. Nutno dodat, že styl chůze má Tereza rozhodně pohlednější, než vítězka Klimentová ze Šternberka.

Výrazný osobní rekord si zaběhla Kristýna Podjuklová. V závodě na 1500 metrů si doběhla pro krásné čtvrté místo v čase 5:23,54 min.

Další dvě hranické dívky se představily na osmistovce. Adéla Dostálová a Veronika Svobodová startovaly v prvním (rychlejším) ze dvou běhů. Obě se nechaly na startu zavřít a pak to musely složitě obíhat.

Škoda to byla hlavně u Dostálové, která by jistě doběhla lépe, takto se prokousala „pouze“ na šestou pozici, ale čas byl i tak skvělý – 2:26,06 min. Svobodová si také posunula „osobák“ na 2:32,86 min, což stačilo celkově na jedenácté místo.

Jediný hranický zástupce silnějšího pohlaví byl Lubomír Bezděk, který startoval na stopadesátce a třístovce. Obě tratě pro něj také znamenaly osobní rekordy. Na třístovce (40,31 s) skončil jedenáctý, na stopadesátce (18,81 s) šestnáctý. (ule)