Pořadatele mile překvapila průměrná účast 240 běžců v rámci dopoledních závodů, na polední dvacítku našlo odvahu 93 jednotlivců.

„Letošní ročník byl jiný v tom, že nás, stejně jako vlastně celou republiku, zaskočilo počasí," zmínila ředitelka závodu Jana Černá.

Organizátoři závody počínaje loňským ročníkem přemístili z hranického parku přímo na stadion.

Letos muselo dojít k výrazné změně trasy hlavního dvacetikilome­trového závodu, a to kvůli množství sněhu v lesích pod Maleníkem, kde se závod tradičně konal.

Trasa Hranické dvacítky byla letos dvoukolová po cyklostezce Bečva na Rybáře a kolem drahotušského letiště zpět do Hranic, kde atleti přeběhli přes most u Sokolovny.

„Rekordních 102 účastníků z předloňska jsme letos nepřekonali. I tak je přes devadesát vytrvalců stabilní pěkná účast. Některé jsme nalákali na poslední chvíli právě nucenou změnou trasy, protože dnes se prakticky neběží terénem, ale pouze po rovince," vysvětlila Černá.

Zatímco dopolední závody patřily především mládeži, která běhala na stadionu a v jeho bezprostřední blízkosti, všichni byli napjatí, s jakým časem doběhne nejlepší závodník dvacetikilometrový závod.

Cílovou pásku nakonec v čase 1:05:53 proťal jako první olomoucký David Pelíšek.

Podrobnější výsledky naleznete v pátečním Hranickém týdnu