Minulý víkend proběhl první závod na evropském kontinentu v holandském městě Horst aan de Maas, který byl zároveň Mistrovstvím Evropy v Powermanu.

Kristina zajela skvělý závod a s výsledkem může být více než spokojená.

Závodnice hranického týmu stála na startovní čáře společně s osmačtyřiceti závodnicemi, které se rozhodly absolvovat distance 15 km běh, 60 km kolo, 7,5 km běh.

Po startovním výstřelu se Kristina držela ve skupině sedmi závodnic, které se vydaly velmi svižným tempem do první běžecké části.

Kristina měla k dispozici hodinky, které jí poskytovaly informace o aktuálním tempu, které se v danou chvíli pohybovalo na úrovni 3:30 min/km. Tímto tempem vydržela běžet tato skupinka zhruba do 10. km, potom se lehce zpomalilo.

Kristina na letošní sezonu přezbrojila a pořídila si ke svému kolu zadní disk, který si přibalila i do Holandska.

Skeptik by mohl namítnout, že zrovna větrné Holandsko není tím pravým místem pro použití disku, Kristině však cyklistická část sedla parádně. Slovenská závodnice se po celou dobu cyklistické části držela ve čtyřčlenné skupince, která měla reálnou šanci na jednu z medailí.

Ze druhého depa vybíhala na 4. místě po boku dánské reprezentantky a živila šanci na bronzovou medaili z Evropského šampionátu.

Jak ale členka Rocktechnik triatlonu uvádí, druhý běh má při závodech Powermanu vždy trošku slabší, nakonec finišovala na 5. místě. (mim)