Skvěle si vedla vrhačka Barbora Odstrčilová, která pod trenérským vedením svého otce Romana Odstrčila vybojovala v Blansku dvě medaile. Ta první se trochu překvapivě zrodila v hodu oštěpem. Odstrčilová se v průběhu soutěže se držela na pátém místě. Vše si však nechala do posledního pokusu, do kterého se trefila parádně. Nový osobní rekord 32,52 m a především bronzová medaile byly na světě. V celorepublikových tabulkách se zařadila tímto výkonem na šesté místo.

V kouli to měla být poměrně snadná záležitost, s olomouckou Mazurovou čněly svými výkony nad zbytkem startovního pole celkem výrazně. Výkon na úrovni podala Odstrčilová až v páté sérii, 11,55 m stačilo na stříbro.

Hranická atletika měla svého zástupce i mezi vytrvalci. Ondřej Glet nastoupil k závodu na 1500 m. Cílem proběhl v čase 5:20,02 min na osmém místě, čímž přesně potvrdil tabulkové postavení, se kterým nastupoval do závodu. Za osobním rekordem zaostal pouze o čtvrt vteřiny, se svým výkonem tedy může být spokojený.

Poslední hranickou zástupkyní na mistrovství Moravy byla sprinterka Lucie Kročová. Nejdříve nastoupila k běhu na 300 m, startovala ve třetím z šesti rozběhů. Při svém druhém individuálním startu v této náročné disciplíně zaběhla čas 47,46 s. Osobní rekord si posunula o dvě desetiny, ale stále má rezervy. Celkově obsadila třinácté místo.

Necelou hodinu po třístovce pak nastoupila ještě k poloviční trati. V nabitém startovním poli startovala ve čtvrtém z deseti rozběhů. Časem 21,97 s obsadila celkově patnácté místo. 

Autor: Klára Úlehlová