Mezi jednotlivci nad 20 let zvítězil mistr republiky v dlouhém triatlonu Lukáš Krpec, člen mistrovského hranického týmu i mezi družstvy převzal také cenu za nejúspěšnější dospělý kolektiv.

„Určitě jsme to nečekali, o to víc jsme rádi. Za každým oceněním je spousta tvrdé práce, hodně si toho vážím,“ řekl po vyhlášení ankety Krpec, který si pro obě ceny přišel i se svou dcerou.

Zlatým hřebem úterního podvečeru v krásné dvoraně hranického zámku byla přítomnost a hlavně vystoupení sedminásobného mistra světa ve footbagu Honzy Webera.

Ten na pódiu předvedl show nejen s dobře známým „hakysákem“, ale i s fotbalovým míčem a dokonce i mobilním telefonem starosty Hranic Jiřího Kudláčka.

Během rozhovoru promluvil i k přítomné sportovní mládeži o tom, jak je těžké skloubit zápolení na nejvyšší úrovni třeba se studiem.

„Není to jednoduché, ale jde to. Přeci jen, spolužáci mě často večer někam lákali. Měl jsem to ale spíš tak, že jsem jen studoval a naplno se věnoval sportu. Samozřejmě záleží na prioritách. Zvládnout to jde, ale musíte chtít,“ usmíval se absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze.

MLADÍ JUDISTÉ KRALOVALI V DRUŽSTVECH

Tradičně úspěšným sportem v Hranicích je judo. Letos se z prvního místa mezi družstvy do 15 let radovalo Judo Hranice, konkurenční Železáři zase opanovali kategorii týmů od 16 do 19 let.

Mezi jednotlivci se však zápasníci tentokrát museli sklonit před dalšími talenty.

Nejlepším sportovcem za rok 2017 do 15 let se stal kanoista a mistr České republiky mezi benjamínky Mikuláš Ondra.

Kategorii od 16 do 19 let ovládl před úspěšným judistou Davidem Šatánkem běžec Vojtěch Podjukl. Ten vloni získal dva juniorské tituly vicemistra republiky.

Cenu pro odchovance roku převzal hranický horolezec působící v Příboru Čeněk Babača, mistr republiky v lezení na rychlost do 15 let.

Sportovní hvězdou Hranického týdne se stala Markéta Klevarová, věnující se agility – disciplíně, v níž nerozlučnou dvojici tvoří člověk a pes. Fenka Šejny na pódiu nesměla chybět.

Tradicí je také ocenění těch nejlepších v neolympijských sportech. Mezi jednotlivci zvítězil pilot Aeroklubu Hranice Petr Krejčiřík, sedmý muž loňského mistrovství Evropy ve volné třídě.

V kolektivech se už tradičně radovaly úspěšné mažoretky Panenky, tentokrát hlavně díky titulu mistryň Evropy z Holandska.

Celým podvečerem nově prováděla moderátorská dvojice Vanda Rajnochová – David Král, premiéru zvládla na jedničku.

Zpestřením bylo hudební vystoupení hudebníka Radima Černého.

Vítězové ankety:

Jednotlivci do 15 let: Mikuláš Ondra (KRK Hranice)
Jednotlivci 16–19 let: Vojtěch Podjukl (Atletika SK Hranice)
Jednotlivci nad 20 let: Lukáš Krpec (Rocktechnik Triatlon Hranice)
Družstva do 15 let: mladší žactvo Judo Hranice
Družstva 16–19 let: dorostenci Judo Železo Hranice
Družstva nad 20 let: Rocktechnik Triatlon Hranice
Neolympijské sporty – jednotlivci: Petr Krejčiřík (Aeroklub Hranice)
Neolympijské sporty – družstva: mažoretky Panenky
Odchovanci: Čeněk Babača (horolezectví)
Sportovní hvězda čtenářů: Markéta Klevarová (agility)
Trenéři, senioři, činovníci: Naděžda Hořínová, Roman Odstrčil, Hana Šafaříková, Radek Průcha