Adéla Zdražilová běžela 400 m překážek, Vojtěch Podjukl startoval na v běhu na 3000 m překážek a vybojoval stříbrnou medaili.

Vytrvalec Vojtěch Podjukl se letos potýkal s poměrně kolísavou formou, ale na druhý vrchol sezony se připravil skvěle. Při tom prvním na MČR mužů a žen v polovině prázdnin v Kladně vybojoval šesté místo.

V Ostravě mu však závod vyšel mnohem lépe a i na výsledném čase to bylo znát. Podjukl se mohl radovat nejen ze stříbrné medaile, ale i ze skvělého osobního a oddílového rekordu 9:12,43 min, původní oddílový rekord byl starý již 32 let.

Adéla Zdražilová je věkem teprve juniorka, ale mezi staršími závodnicemi si vedla výborně. Na svém teprve druhém mistrovství republiky v životě startovala v běhu na 400 m překážek.

Během sezony se potýkala se zraněním stehenního svalu, které ji na minimálně měsíc vyřadilo z tréninku. Do závodu nastupovala hlavně s přáním zlepšit si svůj osobní rekord 65,94 s, který zaběhla ještě před zraněním.

Cílem proběhla v novém osobním rekordu 65,25 s, což znamenalo třináctý nejlepší čas, na postup do finále však bylo potřeba běžet ještě o vteřinu rychleji. Ale i tak může být Adéla Zdražilová se svým účinkováním na MČR spokojena.