V Košicích se běžela i půlmaratonská trať, kterou zdejší rodák, nyní z Hranic, Stolár zvládl ve svém novém seniorském osobním rekordu 1:33:43. V kategorii veteránů nad 65 let tak obhájil loňské vítězství.

Závodům v Košicích předcházel v září olomoucký běh do schodů. Mezi 250 dospělými skončil Ladislav Stolár jednadvacátý.

„Příště si budu ještě hodně rozmýšlet, jestli závod znova poběžím. Bylo to náročné. Do desátého patra to ještě šlo, ve dvanáctém jsem začal odpadat a od patnáctého jsem byl rád, že se mi ještě zvedaly nohy," popsal výběh do osmnáctého patra běžec.

Poslední zářijový den patřil v pražských Běchovicích Mistrovství České republiky v silničním běhu na 10 kilometrů. Zde se Hraničan umístil na celkovém 591. místě z 1612 závodníků, v jeho kategorii to však znamenalo úctyhodné třetí místo za čas 0:45:59 a bronzovou medaili. Stolár letos podle vlastních slov startoval na patnácti různých závodech, na které se připravuje hlavně zdravou stravou a pitným režimem.

Sezona pro něj Košickým maratonem neskončila. Koncem října se v Praze koná Mistrovství České republiky veteránů v maratonu. „Budu-li fit a zdráv, určitě se tam chystám," zakončil rozhovor Stolár.