Na tento závod se sjelo přes 550 jezdců z 25 států. Tahákem byl dvojnásobný olympijský vítěz Maris Strombergs z Lotyšska, který po celý víkend předváděl, že je stále ve skvělé formě a oba závody v kategorii elite s přehledem vyhrál.

Z hranických jezdců se na tomto závodě představili Noel Vaughn, který se v kategorii B 9/10 na svých prvních velkých závodech statečně pral s o rok staršími jezdci a nakonec z toho bylo v sobotu 37. a v neděli 35. místo.

Dalším z jezdců byl v kategorii B 13 Pavel Machanec, který si v sobotu vyjel 23. místo a v neděli si o dva stupínky polepšil a skončil 21. Martin Machanec se v kategorii B 14 umístil na 22. a 20. místě, ve stejné kategorii se po loňském úrazu poprvé představil Michal Křištof, který skončil v sobotu 21. a v neděli 19.

O největší hranický úspěch se postaral Jan Křištof, který se v kategorii Men 17/24 v obou dnech postupně prokousával až do finále, kde se v sobotu prodral na skvělé 3. místo a bral tak bronzovou příčku a v neděli dojel na 6. místě. Po dvou letech se tak opět podařilo hranickému oddílu přivézt ze závodů ME medailovou pozici. (bmx)