Nejlépe se vedlo Janu Křištofovi v kategorii Men 17+, který letos vynechal kvůli studijním povinnostem a práci s mladými jezdci hned několik závodů a tuto sezonu bral pouze jako udržovací. O to větší přípravu a nasazení věnoval tomuto důležitému závodu, kdy celý měsíc piloval fyzičku a starty. A že to byla skvěle zvolená příprava, ukázaly hned kvalifikační jízdy, ve kterých si se svými soupeři pohrával a oťukával si jejich kvality.

Po dojezdech na prvním a dvakrát druhém místě postoupil do semifinále, ve kterém před sebe pustil jediného soupeře a do finále tak nastupoval ze třetí pozice a mohl si zvolit startovní rošt až po svých největších soupeřích. Na startu však již neponechal nic náhodě a po spadnutí rampy vystartoval na první pozici, kterou k velké radosti celého týmu udržel až do cíle. Na stupních vítězů tak mohl převzít svůj již pátý mistrovský dres z rukou herce Tomáše Hanáka.

Výborně si počínali i další tři jezdci, kdy Jan Frankovič v kategorii B-7 po základních jízdách postoupil rovnou do finále, ve kterém si po urputném boji vyšlapal skvělé 4. místo.

Pavel Machanec si v kategorii B-12 počínal obdobně a ve finále si dojel pro svůj životní výsledek, a to nádherné 6. místo. Další pohár z Mistrovství ČR si dovezl Martin Machanec, který si v kategorii B-13 připsal po součtových jízdách na své konto 5. místo.

Těsně před branami finále skončili Klára a Ondra Kovářovi, kdy Ondra skončil na 10. místě a Klárka brala místo jedenácté. Jezdecké zkušenosti na svém prvním velkém závodě sbíral Noel Vaughn v kategorii B-8, který se v tomto závodě umístil na 20. místě. (bmx)