Utkání s FBK Jeseník jsou tradičně vyrovnaná a ani poslední setkání nebylo jiné, alespoň do poslední třetiny. Domácí tým nastoupil se dvanácti hráči do pole a plán hrát utkání ve vysokém tempu naplnil jen částečně. Úvod zápasu vyšel hranickým výborně, hned z první střely na bránu se trefil Andrýsek a mohl přinést klid do domácích řad. To se nestalo a domácí záhy nabídli hostům přesilovou hru. Tu po minutě a půl oblehání hranické branky využil Ďopan a bylo srovnáno. Na míčku tradičně silný soupeř se postupně dostával do zápasového tempa a přehrával domácí, kteří se stále častěji ocitali pod tlakem jesenických střelců.

Hraničtí nabídli hostům v 11. minutě druhou přesilovou hru, ale druhé oslabení už domácí zvládli ubránit, a tak se šlo do druhé třetiny za nerozhodného stavu 1:1. Ve 3. minutě hosté odskočili a dostávali zápas pod kontrolu. Sporadické útočné akce Orlů většinou končily již v zárodku. Jiskru naděje pomohla domácím vykřesat proměněná přesilová hra v 11. minutě druhé třetiny, kdy se bleskově po čtyřech sekundách v početní výhodě prosadil povedenou střelou Král, který konečně protrhl svou střeleckou smůlu a srovnal na 2:2. Ve třetí třetině se trefil po parádní přihrávce Ďopana Příhoda a Jeseník se znovu ujal vedení. Jeseník pak tvrdě trestal a po dvou slepených brankách to bylo na konci 8. minuty 5:2 v neprospěch Hranic. Ani stažení hry na dva kompletní útoky kýžený efekt nepřineslo, a tak domácí podlehli prvnímu mužstvu tabulky 2:5.

Do druhého zápasu s ostřílenými borci z FBC Beerboys Libina nastoupili hraničtí s velkým odhodláním a touhou odčinit ustrašený výkon z předešlého zápasu. Se dvěma kompletními pětkami se rychle dostali do tempa a po dorážkách Baďury respektive Gadase vedli na konci 6. minuty 2:0. Sympaticky sebevědomý výkon domácích dával tušit, že tento náskok je uklidnil a častějším držením míčku kontrolovali hru. Vše na konci první třetiny malinko zkomplikoval Heger, když potrestal zaváhání obrany, do druhé třetiny se tedy náskok Hranic snížil na 2:1. Další třetina začala pod taktovkou Orlů, kteří měli s přibývajícím časem stále více ze hry. V polovině třetiny se po chybě libinské defenzívy dostal za obranu Václavík a předložil tutovku pro Vojtěška, který do poloodkryté brány musel proměnit – 3:1.

Hosté hrozili prakticky jen Vicencem, vedoucí muž kanadského bodování celé soutěže se dostal do několika slibných šancí, aby nakonec jednu využil a snížil na 3:2. Ani to ale domácí nerozhodilo a po nahrávce Münstera se sekundu před koncem druhé třetiny prosadil po své typické akci Václavík. S jasným plánem držet na hokejkách míček a dále aktivně kombinovat vstoupily Hranice do závěrečné třetiny a soupeře skoro k ničemu nepouštěly. Při ojedinělých pokusech hostujících střelců se mohli Orli spolehnout na velmi dobrý výkon brankáře Marka, a tak se skóre neměnilo. Ve dvanácté minutě závěrečného dějství se nechal zbytečně vyloučit Vojtěšek a nabídl ještě hostům šanci na snížení a možný zvrat. Ten se ale naštěstí nekonal a po přesné střele Münstera do prázdné brány bylo již minutu před koncem rozhodnuto. Hranice porazily tým z Libiny 5:2. (fbc)