Nejenže se mu podařilo obhájit druhé místo na Moravském poháru mládeže v lezení na obtížnost z předchozího ročníku, jako krásný bonus přidal titul mistra republiky v lezení na rychlost v kategorii od 14 do 15 let. A to mají hraničtí lezci ve svém městě spíše špatné tréninkové podmínky.

Lezení na rychlost je jednou z nových olympijských disciplín, ve které se bude soutěžit již na příští letní olympiádě v Tokiu. Čeněk Babača patří do věkové kategorie, která už soutěží na tzv. standardní cestě, která je postavena na umělé lezecké stěně s převislým sklonem pět stupňů, obtížnosti 7- UIAA (podle otevřené stupnice Mezinárodní unie horolezeckých svazů, pozn. red.) a výšce 15 m (někdy také ve zkrácené variantě 10 m).

Na MČR v Brně se soutěžilo na 15 m vysoké.

Babačovi se podařilo hned prvním soutěžním pokusem zlepšit si svůj osobní rekord a časem 12:43 s nastavit laťku ve své kategorii hodně vysoko. Čímž dostal hned zkraje závodu své soupeře pod tlak, ti pokud jej chtěli porazit, museli riskovat, což zákonitě vedlo k chybám.

Čeňkův první pokus se nakonec nepodařilo překonat ani favoritu kategorie a vítězi loňského ročníku MČR. Čeněk Babača svým posledním pokusem ještě vylepšil svůj nejlepší čas na 12:35 s a zvítězil s pěkným náskokem dvou vteřin a dvanácti setin.