David se na tento šampionát musel kvalifikovat prostřednictvím Českých pohárů, kde v konečném pořadí ve své váze skončil na třetím místě.

Bojoval ve váze do 46 kg, v prvním duelu si poradil se závodníkem z Litoměřic, dále porazil republikovou dvojku z Chomutova. Ve finále opět nestačil na svého věčného rivala z Liberce, podlehl a vybojoval vynikající druhé místo a titul vicemistra ČR.

Pro Davida je to letos již druhá mistrovská medaile, když na konci října vybojoval stříbro na MČR družstev starších žáků.

Ve stejné váze nastoupil i Daniel Čechák, který po pěkných výkonech podlehl ve finále oprav a skončil pátý.

Ve stejný den odjelo devětadvacet judistů Femaxu Engineering na turnaj do Vsetína. V konkurenci stovky soutěžících z Moravy a Slovenska se prosadili i zářijoví nováčci.

Domů přivezli šestadvacet medailových úspěchů. Pouze tři závodníci se neprosadili.

První místa vybojovali mladší žáci Patrik Vašina, Martin Bezděk, Nikol Orságová a benjamínci Jan Tománek, Hana Hadašová, Andrea Kalinová, Ondra Vašina, Tomáš Hynčica, Petr Koubek a Jakub Rác.

Druhá místa si vyprali mladší žáci Arnošt Malenovský, Roman Chytrý, Ondra Rác a benjamínci Ondra Millian, Roman Hynčica, Kristýna Pokorná, Roman Čech, Ondra Vybíral a Lukáš Koláček.

Třetí místa obsadili mladší žák Pavel Orság a benjamínci Milan Mašláň, Vojta Jureček, Nela Nebeská, Sabina Vítková, Erik Vybíral a Barbora Janíková.

Čtvrtí jsou mladší žák Petr Čírtek a benjamínci Martin Kučera a Filip Jureček. (oli)