Hranická atletika měla zastoupení v obou disciplínách. V sobotu se představily tři vícebojařky a v neděli jeden chodec. A dařilo se jim skvěle, domů dovezli kompletní sadu medailí.

Do víceboje žen nastoupily dvě hranické závodnice - Adéla Zdražilová a její trenérka Klára Úlehlová.

„Zdražilová cílila na překonání svého vlastního loňského oddílového rekordu (2826 bodů, pozn. red.). Bohužel hned první disciplína, 60 m překážek, tento plán zhatila,“ uvedla Klára Úlehlová.

„Naplno se projevila zrádnost překážek, kde jediná chyba většinou znamená konec,“ dodala trenérka.

Zdražilová špatně naběhla na první překážku a už se to s ní vezlo, osudnou se jí stala čtvrtá překážka, na kterou se tak trochu namotala a upadla. Do cíle sice doběhla, ale v čase 13,64 s, což znamenalo pouhých 185 bodů, oproti plánovaným zhruba 750.

Zdražilová víceboj přesto dokončila, po výšce zaznamenala osobní rekordy ve vrhu koulí (6,70 m), skoku dalekém (517 cm) i závěrečné osmistovce (2:20,09 min), kde si připsala druhé místo a skalp českých reprezentantek.

Pětiboj suverénně ovládla slovenská reprezentantka Lucia Vadlejch, která dokonce pokořila slovenský národní rekord. Zdražilová posbírala 2528 bodů a v hodnocení mistrovství Moravy a Slezska obsadila druhé místo.

Věkem již veteránka Klára Úlehlová začala víceboj časem 10,38 s na překážkách, pokračovala výkonem 136 cm do výšky, v kouli předvedla výkon 8,15 m. Ztrátu oproti plánu zaznamenala v dálce, nejdelší pokus měřil 443 cm. Závěrečnou osmistovku zaběhla za 2:39,19 min. Celkový bodový součet 2515 bodů znamenal třetí místo v hodnocení Mistrovství Moravy a Slezska. Za svým loňským osobním rekordem zaostala Úlehlová zhruba o 100 bodů.

ODDÍLOVÝ REKORD PRO SVOBODOVOU

Velmi pěkný víceboj složila v nabitém startovním poli dorostenka Veronika Svobodová. Celkově poskládala 2712 bodů, což je nový oddílový rekord, v hodnocení Mistrovství Moravy a Slezska obsadila osmé místo.

V neděli na mistrovství Moravy a Slezska v chůzi se představil jediný hranický zástupce, Rostislav Kolář. O to více byl vidět. V pětikilometrovém závodě mužů (šli dohromady s dorostenci a juniory) patřil mezi favority a také to od začátku potvrzoval. V cíli se radoval nejen ze zisku titulu mistr Moravy a Slezska, ale především z dosaženého času 22:28,33 min, což je nejen téměř o minutu osobní i oddílový rekord, ale také druhé místo v průběžných celorepublikových tabulkách.