Mezi muži v Šumperku jasně dominoval Havířov, který má před posledním kolem stejně bodů s druhou Karvinou. Třetí nakonec skončil o čtyři body před Hranicemi Šumperk.

Poruba toto kolo vynechala, takže v celkovém pořadí jsou naopak třetí Hranice před Šumperkem.

Další družstva mají už tak výraznou ztrátu, že do boje o pomyslné medaile zasáhnout asi nemohou. Na posledním kole v září v Olomouci se tedy rozhodne, jestli hraničtí atleti obhájí bronz – výš už jejich možnosti nesahají.

Největším počtem bodů hranické konto obohatil tentokrát Pavel Kukla (třetí v disku, čtvrtý v kladivu a kouli). Jan Dostál potěšil dvěma druhými místy ve sprintech na 100 m a 200 m. Zde ho slušně doplnil Pavel Gadas (čtvrtý na 100 m, šestý na 200 m), ten ale přidal ještě čtvrté místo v dálce a je momentálně nejlepším hranickým dorostencem.

Zbyněk Čech potvrdil svůj spolehlivý vysoký standard v trojskoku (stříbro) a ve výšce (bronz), skok daleký mu tentokrát podle představ nevyšel (9. místo).

Hranickou parádní disciplinou je letos oštěp. Neúčast zkušenějších závodníků velmi pěkně nahradili mladíci – Jakub Vedra zvítězil v novém osobním rekordu, Matyáš Řihák připojil páté místo (k tomu ještě šestý v disku).

Spolehlivý Zbyněk Šebesta vybojoval opět druhé místo v kladivu. Obětavý výkon podal Svatopluk Uvízl, vyskákal čtvrté místo na 110 m překážek, šesté v trojskoku a osmé ve výšce. Petr Havránek byl na krátkých překážkách sedmý a na dlouhých osmý. Jaroslavu Velčovskému se tentokrát v kouli dařilo lépe – skončil pátý.

Jediné body z běhů vybojoval Rostislav Kolář – osmý na 10 km. Závěrečná štafeta měla dramatický průběh. Čtveřice Uvízl, Zdeněk Podjukl, Havránek, Dostál ve svém běhu dosažitelné soupeře sice ve strhujícím finiši zdolala, vítěz druhého běhu byl ale o 0,12 s rychlejší a odsunul hranické borce, kteří do svého výkonu dali viditelně vše, co mohli, na čtvrtou pozici.

Ženám se dařilo obdobně.

Vzhledem k tomu, že po druhém kole se vzácně první čtyři týmy seřadily se stejným počtem hlavních bodů, pořadí ze třetího kola určilo velmi lehce průběžné místa před závěrečným čtvrtým kolem. Nejsilnější byl tentokrát Frýdek-Místek před Šumperkem a Hranicemi. Stejné pořadí tedy platí i po třech kolech.

Hranickému družstvu opět nejvíce pomohla vrhačka Kristýna Hermannová, vítězka kladiva, disku a koule. Ve dvou disciplínách zvítězila Petra Vašinová (800 m a 3000 m), která se úspěšně vrací po nemoci.

Na krátkých překážkách dominovala Klára Úlehlová, k tomu ještě druhá na 100 m a čtvrtá v trojskoku.

Jedno druhé (disk) a dvě čtvrtá místa (kladivo a koule) vybojovala Johana Filipová. Velmi pěkně se uvedla ve sprintech starší žákyně Lucie Důjková (třetí na 100 m i 200 m). Třetí na 100 m překážek doběhla Jitka Svobodová, přidala ještě čtvrté místo v běhu na 400 m překážek a šesté místo v oštěpu.

Pátá v závodě na 1500 m doběhla Iva Podjuklová. Štafeta na 4× 400 m ve složení Svobodová, Vašinová, Krausová a Úlehlová doběhla třetí. Na osmých nebodovaných místech doběhly Halka Doubravová (3000 m) a Kristýna Kadúchová (800 m). (skA)