Mezi startujícími se objevili také dva čeští reprezentanti ve skoku dalekém – Štěpán Wagner a Roman Novotný. Druhý jmenovaný předvedl vynikající skok do vzdálenosti 784 centimetrů. Další reprezentant, sprinter Jan Veleba, zaběhl hladkou šedesátku za výborných 6,80 sekund. V Olomouci závodila také sedmička hranických atletů, většina výkonů odpovídala startu sezony, ale důležité závody jsou ještě daleko.

Nejvíce disciplín absolvoval skokan Zbyněk Čech, který částečně doplatil na souběh některých disciplín a částečně na ne úplně stoprocentní zdravotní stav. V trojskoku obsadil druhé místo za výkon 13,02 metru, ve výšce třetí za 175 cm a ve skoku dalekém ve velké konkurenci až desátou pozici za 595 centimetru.

Dorostenka Martina Kopecká doběhla na šedesátce třetí (8,58 s.), ve výšce předvedla 140 cm, což stačilo na páté místo. Zdeněk Podjukl startoval na trati 1500 metru a mezi dorostenci obsadil sedmé místo za čas 5:19,76 minut. Rychlostní test pak absolvoval na šedesátce, kde si zaběhl pěkný osobní rekord 8,40 sekund.

První závod ve starší kategorii, tudíž s těžším náčiním (5 kg), má za sebou dorostenec David Rotrekl, ve vrhu koulí obsadil deváté místo za výkon 7,84 metru. Šedesátku pak zvládl za 8,59 sekund.

Stejnou trať si po delší tréninkové pauze zaběhl i prvním rokem muž Jan Dostál. Přechod do této nejvyšší kategorie je vždy náročný. Honza doběhl v čase 7,53 s. a do finále už vinou namoženého svalu nenastoupil.

Kučera zazářil

V Olomouci se uskutečnil také vložený závod staršího žactva na 1500 m, kde se představil hranický atlet Kryštof Kučera, který obsadil třetí místo (5:49,44 min.).

Posledním zástupcem hranické atletiky na sobotních závodech byl Jaromír Kuchař. Jarda začal s atletikou teprve vloni na podzim, byl to tedy pro něj vůbec první závod. Startoval ve vrhu koulí, kde mezi muži obsadil třetí místo za slušný výkon 9,66 metru.

Halová sezona teprve začala, do důležitých závodů zbývá ještě spousta času. Uvidíme, zda výkony hranických atletů budou mít stoupající tendenci. (kú)