Junior Adam Orava vstoupil do prvního dne během na 60 metrů, který zvládl za 7,58 sekund. Lépe se mu vedlov druhé disciplíně.

Ve skoku dalekém skočil hranický sportovec 6,10 metrů a posunul si tak osobní rekord.

Vrh koulí pak Orava absolvoval výkonem 9,61 metrů. Zklamáním pak pro reprezentanta SK Hranice byl skok vysoký, neboť skočil pouze základní výšku 1,71 metru, Oravu však limitovala bolavá achilovka.

Nedělní pokračování mistrovství odstartoval Adam Orava osobním rekordem na 60 metrů překážek a vedlo se mu i ve skoku o tyči.

V této disciplíně přepsal osobní rekord skokem 2,83 metrů a závěrečným během na tisíc metrů časem 3:02,45 minut si zajistil ve víceboji 3998 bodů. Orava tak změnil oddílový rekord a nakonec mu patřilo celkové páté místo.

ÚSPĚŠNÁ CHODKYNĚ

V neděli se pak v Ostravě dařilo i hranické chodkyni. Vůbec první v dresu Sportovního klubu, starší žákyně Tereza Zápotocká, ustanovila oddílový rekord časem 19:48,33 minut v chůzi na 3000 metrů.

Během první poloviny chodeckého závodu držela Zápotocká tempo pod 1:20 minut na kolo, ve druhé polovině pak zpomalila na 1:22 minut na kolo. Její výkon jí vynesl celkové šesté místo.

„V historii hranické atletiky se to hemží úspěšnými chodci, ale chodkyni, soudě podle vedených oddílových rekordů, neměl hranický oddíl žádnou Až doteď," prozradila za SK Hranice Klára Úlehlová.

Mimo soutěž pak byly v severomoravské metropoli vloženy i některé běžecké disciplíny. Při běhu na 1500 metrů doplatila Kristýna Podjuklová na ostré tempo závodu a doběhla v čase 5:45,61 minut, což je výkon horší o šest sekund než její loňský rekord.

První halový závod na 300 metrů pak absolvoval Martin Vavřík, jenž se výrazně pral s klopenými zatáčkami a cílovou pásku protnul v čase 46,72 sekund.