Jediným zástupcem hranického oddílu na mistrovství republiky mužů a žen v Praze byl 17. a 18. února Vojtěch Vávra. Hranický atlet, který je v kategorii mužů prvním rokem, nastoupil v Praze k běhu na 400 m. Na této trati se již delší dobu snaží prolomit padesátivteřinovou hranici. To se mu nepovedlo ani v Praze, ve třetím rozběhu obsadil páté místo za čas 50,79 s, což na finále nestačilo. Celkově obsadil patnácté místo.

Větší zastoupení měla hranická atletika na republikovém šampionátu juniorů a dorostu v Ostravě 24. - 25. února. Jako první se představil junior Ladislav Koutný, který nastoupil k závodu na 60 m překážek a za čas 9,11 s obsadil devatenácté místo.

Pro dvě juniorky v hranickém dresu to byla premiéra na mistrovství republiky. Tereza Indruchová dělá atletiku poměrně krátce, přesto v závodě na 3000 m myslela jistě výš než na konečné jedenácté místo. Závod dokončila v čase 12:15,77 min, více než minutu za osobním rekordem.

Adéla Zdražilová si naplánovala dvojstart na 200 a 400 m. V sobotu nastoupila k delší trati s plánem minimálně se přiblížit k osobnímu rekordu 59,79 s. To se jí ne úplně povedlo, po vlažnějším začátku a zbytečném nabíhání metrů v zatáčce zaběhla čas 60,07 s a celkově obsadila dvanácté místo.

Chuť si chtěla spravit v neděli na dvoustovce, s osobákem 26,06 s pomýšlela na čas pod 26 vteřin. A opět tomu něco chybělo. Číslice 26 tam sice figurovala, ale jinak, než by si přála, časem 26,26 s obsadila celkové deváté místo.

Autorka: KLÁRA ÚLEHLOVÁ

Jiří Grepl
Česká jednička v pétanque Grepl: Když jsem začínal, kluci ve škole se mi smáli
Házenkáři Zubří porazili Hranice.
Cementáři prohráli u lídra v Zubří