Družstvo mužů atletického oddílu SK Hranice ani na třetím (zároveň druhém domácím) kole nenašlo přemožitele. Soupeři se dostavili v silných sestavách, ale i tak nechaly Hranice druhý Šumperk za sebou o 20 bodů. Celkově jsou stále s náskokem v čele, a pokud výrazně nepokazí čtvrté kolo, které proběhne 25. srpna v Šumperku, budou pořádat baráž o první ligu.

Vítězství ve své disciplíně vybojoval opět na této úrovni bezkonkurenční chodec Rostislav Kolář. Naprosto nečekaně se to ale podařilo i Ladislavu Koutnému na 100 m. Pěkný, ale větrný čas na 110 m překážek mu vynesl čtvrté místo. Na stejné pozici doběhl i na dlouhých překážkách a nasbíral v tomto kole nejvíc bodů.

Krásný a symbolický závěr obstarala závěrečná štafeta na 4 x 400 m. Kvarteto Orava, Vávra, Koutný a Skřivánek v dramatickém závodě zvítězilo a potvrdilo tak hranickou hegemonii.

ŽENY SKONČILY DRUHÉ

Hranické ženy opět příliš nezaostaly za svými kolegy a na domácím kole skončily druhé za suverénním Šumperkem. Celkově drží třetí pozici za Šumperkem a Přerovem a zdá se, že baráž jim také neunikne. Z vítězství v disciplíně se radovaly hned čtyřikrát.

Tříkilometrovou trať ovládla Zuzana Kročová. Na osmistovce vyválčila těsné vítězství Adéla Dostálová. V kladivu opět suverénně dominovala Romana Grómanová, ta byla navíc druhá v disku a třetí v kouli, tyto dvě disciplíny opět kvůli zranění absolvovala levou rukou. Čtvrté vítězství přidala čtvrtkařská štafeta ve složení Dostálová, Svobodová, Podjuklová K. a Úlehlová, která stejně jako v případě mužů obhájila triumf z druhého kola.

KLÁRA ÚLEHLOVÁ