Závod z Běchovic do Prahy se letos dočkal 124. pokračování a s takto dlouhou tradicí je nejstarším nepřerušeným závodem v Evropě. Letos se konal v neděli 27. září a vyrazili na něj také dva závodníci v dresu SK Hranice.

„Letošní ročník se konal samozřejmě za speciálních hygienických opatření - rozestupy a roušky před startem, bez diváků, bez vyhlašování vítězů veřejného běhu, bez převážení věcí ze startu do cíle,“ jmenovala Klára Úlehlová z atletického oddílu. „To vše mělo sice negativní vliv na atmosféru závodu, ale běžci byli rádi, že se závod vůbec konal,“ dodala.

Již pěknou řádku let se závod koná také jako mistrovství republiky v běhu na 10 kilometrů na silnici. Do mistrovského závodu juniorů se přihlásil i hranický závodník Martin Čmelík. V loňském roce si při své premiéře na MČR doběhl pro šesté místo v čase 34:53 min. V letošním roce byla konkurence o poznání těžší. Čmelík prakticky zopakoval loňský čas (34:54 min), ovšem tentokrát obsadil v mistrovském závodě juniorů jedenácté místo.

Druhá hranická zástupkyně Iva Podjuklová se přihlásila do veřejného běhu. Pro ni jsou „Běchovice“ srdeční záležitostí, ale z letošní atmosféry byla mírně řečeno zklamaná. Také se nedokázala tak vyhecovat jako v „normálních“ ročnících. Za svým osobním rekordem zaostala zhruba o minutu. Časem 46:05 min. obsadila deváté místo v kategorii Z49.

Tři medaile ze Šternberku

Letos velmi „osekaný“ Běžecký pohár dětí a mládeže Olomouckého kraje pokračoval v sobotu 3. října Během šternberským parkem. Náročná trať do kopce – z kopce řádně prověřila připravenost závodníků. Z Hranic vyjelo celkem devatenáct mladých atletů. A dětem se dařilo, dovezli tři medaile a další čtyři umístění do pátého místa.

Nejvíce vidět byla Sabina Tvrdoňová, která krásným taktickým výkonem ovládla kategorii předžaček. Bronzové medaile vybojovali dorostenec Petr Oblouk a starší žák Ondřej Glet. Pro cenu za umístění do pátého místa si ještě šli čtvrtý Matyas Jahn a pátý Samuel Svoboda z kategorie nejmladších hochů. Pátí byli také Miroslav Maštera v kategorii přípravek hochů a Kateřina Brzicová ve stejné věkové kategorii dívek.

Šestá místa vybojovaly Kristýna Stojanová (nejmladší děti), Marie Frankovičová (nejmladší dívky) a mladší žákyně Leona Stržínková. Sedmé byly Anna Brodňanová (nejmladší děti) a Sofie Svobodová (přípravka dívky). Mezi mladšími žáky doběhl Ondřej Trousil osmý a Kryštof Navrátil devátý. Desátý v kategorii přípravek hochů skončil Jakub Kořínek. Jedenáctá v kategorii nejmladších dívek byla Eliška Mlčáková, hned za ní doběhla Viktorie Balharová. Mezi předžačkami skončila Sofie Kubicová čtrnáctá a Tereza Vališová patnáctá.