Dařilo se mu výborně a stal se nejvíce bodujícím závodníkem AK Olomouc. Ve skoku dalekém obsadil druhé místo, když dolétl do vzdálenosti 663 cm. V ten den to byl nejen osobní, ale i oddílový rekord v kategorii dorostu. Dále obsadil čtvrté místo na stovce (11,73 s) a šesté na dvoustovce (24,21 s). Družstvo AK Olomouc postoupilo i díky hranickým atletům na Mistrovství ČR družstev dorostenců.

V neděli 15. září nastoupili dva hraničtí závodníci za družstvo starších žáků AK Olomouc na Mistrovství Moravy družstev v Uherském Hradišti. Vojtěch Podjukl nastoupil k běhu na 1500 m s hlavním cílem překonat 22 let starý oddílový rekord, ke kterému se letos už třikrát na pár vteřin přiblížil. Plán splnil dokonale, doběhl čtvrtý ve skvělém čase 4:38,43 min., rekord překonal o půl vteřiny. Adam Orava si v Hradišti vyzkoušel stovku s překážkami a byl z toho nový osobák 15,69 s a desáté místo. Skok vysoký mu nevyšel úplně podle jeho představ: dělené deváté místo a výkon 167 cm. Závěrečnou štafetu na 4× 300 m si ale užil, na prvním úseku ji rozběhl skvěle a hoši doběhli celkově pátí.

Olomoucké družstvo obsadilo v Hradišti třetí místo a postoupilo na Mistrovství ČR družstev starších žáků. Atleti však nezávodí pouze za své atletické oddíly, ale občas i za své školní týmy. Pavel Gadas a Matyáš Řihák, kteří studují na Gymnáziu Hranice, výraznou měrou přispěli ve čtvrtek 19. září v Přerově svému školnímu týmu k vítězství v Okresním kole a postupu do Krajského finále Corny Středoškolského poháru.

Pavel se o to zasloužil i díky vyrovnání absolutního oddílového rekordu ve skoku dalekém 673 cm. Na hladké stovce si pak zaběhl osobák 11,59 s. Spoustou bodů přispěl také Matyáš Řihák, když zvítězil ve vrhu koulí výkonem 14,31 m. V dresu Střední lesnické školy se představili Josef Oborný (vyhrál patnáctistovku za 4:39,33 min) a Svatopluk Uvízl (byl druhý ve skoku dalekém (594 cm), sedmý ve výšce). Lesnická škola obsadila v okresním kole čtvrté místo. (skA)