V pátek se představila šestice mladých atletů. Všichni závodili ve dvou disciplínách. Výborně se na letošních prvních závodech představila mladší žákyně Simona Losertová. Simča zvítězila na hladké šedesátce časem 8,81 s (8,76 s v rozběhu) a třetí místo obsadila ve skoku dalekém výkonem 421 cm.

Mladší žák Tomáš Pepernik vybojoval stříbro v běhu na 60 m překážek (12,10 s) a na stejně dlouhé trati bez překážek obsadil devátou pozici (8,90 s). Třetí místo v běhu na 800 m mladších žáků vybojoval Vojtěch Podjukl pěkným časem 2:50,26 min. Hladkou šedesátku pak zaběhl za 10,03 s, do finále se však neprobojoval.

Prvním rokem starší žák Pavel Gadas si vedl výborně ve skoku dalekém. Výkonem 533 cm obsadil druhé místo. V běhu na 60 m doběhl osmý (8,15 s).

Matyáš Řihák potvrdil vzrůstající vrhačskou formu. Ve vrhu koulí bral za výkon 9,83 m čtvrté místo. Přidal ještě šesté místo z dálky (466 cm). Své první atletické závody má za sebou také starší žákyně Dita Dadlíková. V běhu na 60 m obsadila jedenácté místo (10,26 s) a na stejně dlouhé trati s překážkami se časem 13,60 s nepro­bojovala do finále.

V sobotu se do Olomouce vydala trojice závodníků, dva dorostenci a jeden muž. V kategorii mužů závodil Zbyněk Čech. Ve skoku vysokém se lehce potýkal s rozběhem, olomoucká hala má dost specifické rozměry, výkon 180 cm patří k průměru, stačilo to na čtvrté místo. Spokojený byl v trojskoku, kde předvedl letošní nejlepší výkon 13,35 m, což mu vyneslo stříbro.

Dorostenci Zdeněk Podjukl a David Rotrekl závodili oba v běhu na 800 m a na šedesátce s překážkami. Na silně obsazené osmistovce obsadil Zdeňa devátou pozici (2:35,41 min.), David doběh dvě místa za ním (2:47,62 min.). Na překážkách zaběhl David čas 11,49 s, Zdeňa 11,61 s. Oba obsadili čtvrtá místa ve svých bězích, což na finále nestačilo. (skA)