Ale začátek zápasu byl pro Sigmu krušný. Očividně se tým ještě sehrává, ke zkušeným veteránům jako Radek "Arnie" Paus a "Peca" Mořkovský přibyly nové posily z nedalekých Oder a prvních pár minut se hranický mančaft hledal a nenašel.

Nedůsledná obrana, nevýraznost pod koši a nervozita v útoku vedla k tomu, že soupeř po první čtvrtině modro-bílým odskočil o sedm bodů na 20:13. Hrající trenér Petr Burian musel zakročit.

O pár minut a několik silnějších slov později to vypadalo, že na palubovku vkročil jiný tým. Burian se ujal vedení, kapitán Mořkovský perlil v útoku, pod košem Paus a oderský Hladný byli nepřemožitelní a Palacký dělal to, co umí nejlépe: všechno.

Hranice nedaly Mohelnickým čuchnout k míči dlouhou dobu a na konci druhé čtvrtiny stav ukazoval krásných deset bodů ve prospěchu hostů (25:35).

Hranický kouč poslal na palubovku čerstvé posily, které nedopustily žádný relax.

Mladý Feglar ukazoval, že "Buri" má na rozehrávce tvrdou konkurenci, svou šikovností se dostával přes mohelnickou obranu jako nůž máslem. Další z oderských hochů Dokoupil předváděl své trojkařské zápěstí a Němčák a Urbánek dřeli pod košem jak za mlada – 38:50.

V poslední aktu už Hranice jen dohrály utkání, které měly pod kontrolu.

Matador Paus komentoval zápas takto: „Ať je výsledek jakýkoliv, jsem hrdý na dnešní výkon a na bojovnost, která už je naší značkou. Každy tým už ví, že proti Sigmě bude muset makat na sto deset procent."

Další zápas čeká na hranické borce 31. října, kdy na domácí palubovce přivítají Postřelmov.

Mohelnice B – TJ Sigma Hranice 59:69

Sestava a body Hranic: Mořkovský 12, Dokoupil 12, Burian 12, Paus 11, Feglar 10, Palacký 6, Urbánek 2, Němčák 2, Alvado 2, Hladný. (oma)