Na led vyjeli s kmenovými hráči hranického hokejového týmu Bears Hranice.

Zvolení kapitáni Vymětalík a Burian si pečlivě poskládali své týmy již mnoho dní předem.

První dvacetiminutovka se nesla v duchu oťukávání, kdy se většina hráčů teprve rozkoukávala a s ledem seznamovala. Přidáme-li fantastické zákroky brankářů Císaře a Poláka, výsledek prvního dějství byl překvapivě bezbrankový.

Do druhé fáze utkání vstoupili aktivně svěřenci kapitána Vymětalíka a výsledek se brzy dostavil. Dlouhé čekání na gól ukončil Hanzlíček.

Vyrovnávací trefa na sebe nenechala dlouho čekat a brzy bylo vyrovnáno. Puk po ose Menšík, Palacký, Rolinc doputoval až do sítě. A gólové hody se začaly pomalu rozjíždět.

Ať již vsítil branku jakýkoliv tým, soupeř vždy našel takřka okamžitě odpověď. Až těsně před druhou sirénou se podařilo týmu kapitána Buriana odskočit na rozdíl dvou branek a před závěrečným dějstvím bylo skóre 5:3.

K perličkám druhé třetiny dozajista patří neuvěřitelný zákrok Císaře, který v leže vykopnul puk mířící do prakticky prázdné brány a výstavní semafor jeho protějšku Poláka proti střele obránce.

Vstup do poslední třetiny Burianovcům hrubě nevyšel. Kombinace v útočné fázi vázla a obraně se nedařilo zastavovat útočné vlny soupeře jako v předcházejících dějstvích. Na výsledku to bylo rychle znát. Nejen že Vymětalíkovci rychle vyrovnali, ale brzy šli i do dvougólového vedení. Do černého mířili hlavně dvougóloví Kulička a Matuška. Když druhý zmiňovaný zvyšoval devět minut před koncem na 9:6, vypadalo to, že je o výsledku utkání rozhodnuto.

Ovšem Burianovci se nevzdali a vrhli všechny síly do útoku. Jelikož i tento tým disponoval dvougólovými střelci Rolincem, Částečkou a Palackým, podařil se návrat snů, když posledně jmenovaný vyrovnal, po obrovském závěrečném tlaku, necelé dvě vteřiny před koncem na 9:9.

Nepomohla ani obrovská snaha tvrdého muže Vymětalíkovců Ročňáka, který čistil prostor před bránou, co mu síly stačily. Utkání tak skončilo vysokou a spravedlivou remízou.

„Dnešní výlet byl výborným zpestřením našich tréninků, kdy jsme si mohli vyzkoušet i něco jiného než basketbal. Doufám, že to nebyl poslední výlet našeho týmu na led. Zjistili jsme, že hokej není nic jednoduchého a mnozí z nás začnou hokej vnímat trochu jinak," vyjádřil se k utkání pivot Sigmy Němčák.

Sestavy: Císař – Petr Burian, Krčmář, Zacios, Pavel Burian – Částečka Jr., Palacký, Rolinc, Valchař, Menšík R., Urbánek

Polák – Vymětalík, Hanzlíček, Němčák – Kulička, Paus, Raindl, Menšík J., Ročňák Matuška (nhl)