Jedná se o obrátkovou trať o délce šest kilometrů, která vede převážně lesem. Profil je zvlněný, povrch smíšený od lesní cesty přes štěrk, panely až po asfalt a zámkovou dlažbu.

Mimořádně pěkné polojasné počasí přivítalo na startu téměř šedesát běžců s řadou vynikajících atletů, reprezentantů a triatlonistů (např. český reprezentant v dlouhém triatlonu Petr Vabroušek).

Závodu se zúčastnili také hraničtí běžci Jan Polášek (SK Hranice) a Aleš Ličman (EKOL team Brno). S náročnou členitou tratí si nejlépe poradil vítěz hlavní kategorie mužů Jan Kalenda (AK Zlín), mezi ženami byla nejrychlejší Zdenka Lednická ze stejného oddílu. V nebývale silné konkurenci hlavní kategorie mužů obsadil Jan Polášek skvělé čtvrté místo.

Skvělý výkon podal a první místo ve své kategorii si zajistil Aleš Ličman časem 23:17 minut. Tento výsledek hranického běžce zařadil na 15. pozici v celkovém pořadí. Hraničtí běžci tak svými výkony dokazují, že se i v letošní sezoně zařadí mezi ty, kteří se ve výsledkových tabulkách rozhodně neztratí a budou se prosazovat na předních pozicích.

(zt)