Češi závodili ve veteránských kategoriích. Českou dvacetimístnou dračí loď obsadili ženy a muži nad padesát let, a protože polovina posádky splnila podmínky pro start v kategorii nad šedesát let, mohli muži závodit i v této kategorii na malých desetimístných lodích. Český tým se v nabité konkurenci i několikaset­členných národních týmů rozhodně neztratil.

První závodní den, kterému předcházelo nádherné zahájení mistrovství přímo u Niagarských vodopádů, byl pro Čechy úspěšný. Na trati 2000 m mix po několikasetmetrovém finiši vybojovali vynikající třetí místo a tím i bronzovou medaili. V dalších závodních dnech se už tolik nedařilo, nicméně třicetičlenný český tým se rozhodně nevzdával a svými výkony se jednoznačně do světové špičky zařadil. Tuto skutečnost potvrdil famózním úspěchem tým šedesátníků na malých dračích lodích, který suverénně zvítězil na trati 200 m a 500 m a stal se tak dvojnásobným mistrem světa.

Na tuto věkovou kategorii si však musejí hraniční dragoni ještě pár let počkat, nicméně své umění mohou zúročit na Mistrovství světa Dračích lodí klubových posádek, které se koná v polovině září v českých Račicích. (kvs)