„Kdyby nám někdo řekl, že budeme po základní části na třetím místě, nikdo by mu nevěřil, pro Hranice je to obrovský úspěch. Kluky bych chtěl moc pochválit, Národní liga je těžká jak fyzicky, tak i psychicky, a na nováčka jsme si vedli více než dobře,“ řekl trenér Marek Hloch pro Český florbal.

FBC Hranice si v nováčkovském nadšení vedl skvěle hlavně v první polovině sezony. Celkově nasbíral ve 22 zápasech 42 bodů, zvítězil patnáctkrát, padl sedmkrát.

Tahoun týmu Petr Velech navíc skončil na druhém místě kanadského bodování základní části (54 bodů), jen dva body za exhranickým Janem Kolajtou, který je oporou suverénního vítěze východní skupiny a největšího favorita na titul Troopers.

Hranický florbal se tak po velkých zápasech z loňské postupové sezony, kdy dokonce do haly Naparia v rámci poháru dorazily i superligové Vítkovice, těší na další velké zápasy.

Ve čtvrtfinále play-off vyzve FBC pátou Kopřivnici. Soupeře, kterého dvakrát v sezoně porazil, si sám vybral namísto šestých Aligators.

„Kvůli vzdálenosti, malému derby i tomu, že jsme je dvakrát porazili, jsme vybrali Kopřivnici,“ potvrdil Deníku útočník Radim Klimecký.

„Na play-off se těšíme, budeme tam psát další příběh,“ věří kouč Marek Hloch.

Čtvrtfinále se hraje na tři vítězné zápasy a Hranice začínají již tento víkend doma v hale Naparia. V sobotu se bude hrát od 17.30 a v neděli od 16 hodin.

Pořadí Národní ligy, skupiny Východ:

1. Troopers (63 bodů), 2. Letka (47), 3. Hranice (42), 4. Horní Suchá (35), 5. Kopřivnice (34), 6. Aligators Klobouky (31), 7. 1.MVIL Ostrava (29), 8. Pelhřimov (27), 9. Svitavy (26), 10. Hluk (24), 11. Opava (20), 12. Třebíč (18)