Mezi těmito zahraničními závodníky se hranickým skvěle dařilo a za víkend posbírali celkem sedm finálových účastí.

Nejlépe si počínala trojice Libor Beneš, Michal Křištof a Noel Vaughn, kteří si v obou závodech vyjeli finále. Libor si v kategorii Cruiser po statečném výkonu vyjel v sobotu 5. místo, které v neděli ještě o dvě místa vylepšil a vystoupil si na 3. stupínek.

Noel ho mohl svým výkonem napodobit, když v sobotu dojel rovněž na 5. místě a v neděli celou dráhu šlapal na třetím místě. V poslední zatáčce do něj však najel jeden z rakouských jezdců a oba skončili na zemi jen několik metrů před cílem.

Pro Noela z toho nakonec bylo 7. místo, což však nemohlo pokazit dojem z jeho skvělého výkonu v tomto závodě. Michal se v sobotu trochu trápil s rakouskou dráhou, takže nakonec 5. místo pro něj bylo vysvobozením.

V neděli však nastoupil zcela v jiné pohodě a do poslední jízdy bojoval o první místo s dalším z moravských jezdců. Na cílové čáře však skončil těsně druhý a mohl si tak na stupních převzít svou první zahraniční finanční odměnu.

Nejmladší z jezdců Lukáš Beneš, který teprve sbírá závodní zkušenosti, předvedl oproti minulým závodům značné zlepšení a svou bojovností si vyjel 14. a 11. místo.

Honza Křištof si v elitní kategorii rovněž prožil dva rozdílné dny. V sobotu mu v semifinále o jedno místo utekl postup do finále a nakonec z toho byla v béčku čtyřka a celkově se tak umístil na 12. místě.

Vedro a dvě těžká zranění

V neděli se mu již dařilo o poznání lépe a ze semifinále vcelku hladce postoupil do finále. V tom si nakonec mezi zahraniční elitou vyjel skvělé 7. místo. Protože byl při závodní chuti, přihlásil se ještě do odpoledního vloženého závodu Open.

V tom si počínal ještě o poznání lépe a před poslední jízdou se dělil o 3. až 5. místo s jezdcem ze Slovenska a Rakouska.

Na cílové čáře dojeli v pořadí Slovensko, Česko a Rakousko. O to větší překvapení pak byl zápis rakouské cílové rozhodčí, která měla zapsáno pořadí Rakousko, Slovensko, Česko.

Pochopitelně následoval protest slovenské a české výpravy a nakonec sportovní komisař uznal chybu této rozhodčí a opravil pořadí těchto jezdců podle skutečného dojezdu. Honzovi tak na vyhlášení mohlo zacinkat pár euro za 4. místo.

Tyto závody se jely za téměř tropického vedra, což mělo za následek i pády a bohužel i dvě těžká zranění jezdců v elitní kategorii.

Hranickým jezdcům se naštěstí větší pády vyhnuly a budou tak moci další víkend nastoupit do dalších závodů, které se jedou v Jeseníku. (bmx)