Na skvěle připravené a technicky náročné dráze si šestice našich závodníků nepočínala vůbec špatně, i přesto, že pro některé jezdce se jednalo o mezinárodní premiéru na velkých závodech.

V sobotním závodě se hned pětici z nich podařilo probojovat do finále a mohli si převzít od místních pořadatelů své první mezinárodní ocenění.

Nejlépe si počínal benjamínek oddílu Jan Frankovič, který si v kategorii B-8 po skvělém výkonu dojel pro stříbrnou medaili. Ve stejné kategorii si další jezdec Noel Vaughn vyjel 6. místo.

Další dva finalisté se sešli v kategorii B-11/12, a to Pavel Machanec, který si vyjel 7. místo a Ondřej Kovář, který po výborné jízdě skončil těsně pod stupni vítězů a bral medaili za 4. místo.

Posledním finalistou byl Jan Křištof, který v Elitní kategorii sváděl vyrovnané souboje se svými soupeři a do finále se probojoval po poslední jízdě na lepší součet bodů. V samotném finále se nakonec umístil na 8. místě.

Klára Kovářová v kategorii B-9/10 měla v rozjížďkách těžký los a nakonec se umístila na 17. místě.

Nedělního závodu se zúčastnila pětice jezdců a všem se podařilo po urputných bojích v základních jízdách vybojovat účast ve finále a čtveřici z nich ještě značně vylepšit výsledky ze soboty.

Nejlépe si počínal Ondřej Kovář, který si vyjel 3. místo, Honza Křištof bral 4. místo, Pavel Machanec 5., Klára Kovářová 6., Noel Vaughn si dojel pro sedmičku.

Počínání svých oddílových kolegů již sledoval z tribuny i Michal Křištof, který se na tyto závody mohl vypravit jako divák, ovšem léčení jeho úrazu ho v letošním roce na závodní dráhu nepustí. (bmx)