Hranické barvy přitom hájili dva závodnici oddílu Judo Hranice a pětice zástupců Judo Železo.

Z moravské metropole dovezli hned dva tituly mistra republiky, radost se přitom rozdělila do obou hranických klubů.

Medailista z olympiády mládeže Martin Bezděk potvrdil roli favorita v kategorii do 90 kilogramů a Železáři se tak dočkali čtvrtého titulu mistra republiky v tomto roce.

Dalším „železným“ želízkem v ohni byla Šarlota Olšáková, juniorská mistryně a seniorská vicemistryně republiky. Až na jedno zaváhání v semifinále byl její výkon stejně přesvědčivý jako Bezděkův a třetí místo ji rozhodně mrzet nemusí. Za sezonu 2018 se jí povedlo zkompletovat medailovou sbírku z mistrovských soutěží.

Se shodnou bilancí dvou výher a dvou proher se na pěkném sedmém místě umístili Vincent Skurka a Gabriela Nádvorníková z Judo Železo Hranice. Po dlouhém zranění se na žíněnku vrátil i Ondřej Rác, tréninkový výpadek a těžký los se na něm však projevil a Rác tentokrát skončil rovněž bez medaile.

TOMEČKOVÁ JE DVOJNÁSOBNOU ŠAMPIONKOU

Z oddílu Judo Hranice se do Brna vypravila Jana Tomečková ve váze do 70 kilogramů a Roman Hynčica v kategorii do 50 kilogramů.

Tomečková po těžkém prvním zápase, který rozhodla ve svůj prospěch až v golden skóre, postoupila do semifinále, zde bodovala již po druhém hadžime. Ve finále zvítězila hned po osmi vteřinách boje a stala se tak dvojnásobnou mistryní republiky pro tento rok.

Hynčica v úvodním velmi vyrovnaném zápase, kdy skórovali oba závodníci, nakonec podlehl budoucímu mistru republiky a musel bojovat v opravách. Zde již nezaváhal a třikrát zvítězil na ippon. Roman si tak letos vybojoval již třetí mistrovskou medaili, tentokrát měla nádech bronzu.