Tento šampionát je pro tuto věkovou skupinu vrcholnou soutěží roku. Oddíl reprezentovalo sedmnáct borců, kteří si domů odvezli deset medailí, z nichž bylo pět mistrovských titulů.

Na turnaji se představilo tři sta závodníků z Moravy, Čech i Slovenska. Díky výborným výsledkům se stal hranický klub mezi 46 oddíly nejúspěšnějším na šampionátu.

V kategorii U9 medailově bodoval pouze David Koláček, který vybojoval bronzovou medaili. Jen kousek od medaile zůstali Martin Vrtal, Radek Špalda a Matyáš Kaláb. Všichni skončili čtvrtí.

V kategorii U11 zvítězili a Šampiony Moravy se stali Bára Kulhánková, Jakub Rác, Dorka Malířová, Jan Tománek a Adam Schoř.

Druhé místo urvala Sabina Vítková a Bára Janíková. Třetí jsou Matyáš Zbránek a Tomáš Herman. Souboj o bronz nezvládl Tomáš Chalupa a skončil pátý.

Sedmá místa obsadili Ondra Vybíral a Martin Jeřábek, kdy oba shodně vybojovali prvenství v základních skupinách a pak nešťastně podlehli. Neprosadil se pouze Tomáš Kývala.

Ve stejný den se na domácím tatami ve sportovním centru Naparia zúčastnilo dvanáct vybraných mladších a starších žáků jednodenního soustředění Olomouckého a Moravskoslezského kraje. (oli)